Mělnické kulturní centrum

Pronájmy

PRONÁJMY 

Vlastníkem Masarykova kulturního domu (MKD) je město Mělník. Správou budovy je pověřeno Mělnické kulturní centrum, z.ú., (MEKUC), které je oprávněno ji kromě užívání pro pořádání svých vlastních akcí propůjčit prostory také jiným subjektům.  

Masarykův kulturní dům je tak k dispozici dalším pořadatelům především kulturních, společenských a výchovně-vzdělávacích akcí (divadelní představení, koncerty, přednášky, plesy, vzdělávací a dovednostní kurzy, zájmové kroužky, výstavy, firemní večírky, školení, semináře aj.).  

Mekuc neposkytuje podnájmy prostor pro účely politických kampaní a propagace politických stran.

 

PROSTORY K PRONÁJMU 

Divadelní sál 

Taneční sál 

Hudební sál 

Konferenční sál 

Další prostory MKD: vstupní hala, foyer v přízemí a 1. patře, kavárna Julie 

3D prohlídka prostor

DIVADELNÍ SÁL 

Divadelní sál je největší prostor MKDvhodný pro divadelní představení, vzdělávací programy, koncerty, přednášky, dětská představení, přehlídky a podobné kulturní akce.  

K divadelnímu sálu přiléhají 3 uzamykatelné šatny pro účinkující s veškerým potřebným vybavením, sprchový kout a sociální zařízení. Divadelní sál je klimatizovaný. Foyer před vstupem do sálu je vybaveno šatnami a bezbariérovým WC. Vstup do hlediště je bezbariérový 

 

Kapacita sálu: v hledišti se jen v přízemí pohodlně usadí až 328 diváků, na balkonech 90 diváků a v lóžích pak dalších 30 osob. Čalouněné sedačky jsou pevně ukotvené do podlahy, vyjma vyjímatelných sedaček v 9. řadě, kde prostor v případě potřeby slouží pro umístění zvukařského pultu.  

Vyvýšené dřevěné jeviště má tyto parametry: portál 8 m, hloubka od portálu 8 m, šířka jeviště 17 m, forbína 4 m. Podrobnější informace o divadelním sálu vč. technického vybavení ZDE. 

 

TANEČNÍ SÁL 

Druhý nejprostornější sál v MKD s přirozeným denním světlem je vhodný zejména pro pořádání společenských akcí, plesů, sportovních a tanečních aktivit, menších koncertů, firemních prezentací a školení, přednášek, školních akcí apod.  

V sále je umístěno klavírní křídlo. Sál je vybaven stmívači, takže večerní osvětlení lze nastavit ve 3 různých stupních intenzity. Sál je klimatizován. Možné variabilní uspořádání stolů podle požadavků podnájemce. Šatny a toalety v patře. Přístup není bezbariérový.  

 

 

Kapacita sálu120 míst k sezení (plesovém uspořádání).  

Velikost sálu: cca 189 m2 

Technika: Sál nedisponuje pevným podiem, namísto něj jsou v případě potřeby instalovány praktikábly o max. celkovém rozměru 4x3 m. Světla, zvuk, klavírní křídlo, projekce (stahovatelné plátno vel3 x 4 m, reprodukovaná hudba, wi-fi připojení, elektrické přípojky).  

 

Poznámka k plesům: Taneční sál umožní sezení pro 120 osob, ale také dostatečný prostor pro tanec a živou hudbu. Navazující konferenční salonek má kapacitu 32 osob. Klidnější místa k sezení nabízí hala v 1. patře (kapacita 32 osob) a foyer v 1. patře (kapacita 40 osob).  

Pořadatelům nabízíme možnost on-line obrazového propojení dění z tanečního sálu do hudebního sálu (sezení pro 64 osob).  

Celková kapacita míst na sezení je tak pro plesy 298 účastníků a nemůže být z důvodu požární bezpečnosti v žádném případě překročena.  

 

 

HUDEBNÍ SÁL 

Malý sál s vyvýšeným dřevěným podiem s pianinem sousedí s kavárnou Julie, se kterou se lze propojit bočními dveřmi. Sál je vhodný pro hudební akce, malé koncerty, tančírny, přednášky, besedy, semináře, firemní večírky, soukromé akce, firemní prezentace, projekce, workshopy, výstavy apod.   

Sál má denní světlo a je klimatizovaný. Podium prkenné, bez opony. Možnost dalších přilehlých prostor hala, foyer, kavárna. Šatny. Bezbariérový přístup. Bezbariérové WC. 

 

Kapacita sálu: 64 míst v restauračním sezení. Uspořádání stolů lze variabilně měnit podle požadavků podnájemce.  

Velikost sálu: 66 m2 

Technika: podium o rozměru 4x3 mpianino, zvuk, osvětlení, projektor, plátno o velikosti 2,9 x 2,9 m, zvuk na mluvené slovo, základní osvětlení bez efektů, reprodukovaná hudba, wi-fi připojení, elektrické přípojky.  

 

KONFERENČNÍ SÁL 

Nejmenší sál v prostoru MKD se nachází v 1. patře, disponuje denním světlem. Nejčastěji je využíván pro navýšení kapacity sousedního tanečního sálu, ale díky přímému vstupu z haly jej lze využít i samostatněSál je vhodný náborové akce, semináře, firemní prezentace a jiné menší akce.  

Podlaha z parket, stolová úprava či variabilní uspořádání sálu dle požadavků nájemce po dohodě spodnájemcem. Šatny a sociální zázemí. 

 

Kapacita sálu: 32 míst k sezení  

Velikost sálu: 33 m2 

Technika: osvětlení, projektor, plátno, základní osvětlení bez efektů, reprodukovaná hudba, wi-fi připojení, elektrické přípojky. 

 

VSTUPNÍ HALA v přízemí a FOYER v přízemí a prvním patře

Vzdušná a otevřená vstupní hala se využívá např. pro výstavy, komorní koncerty na schodech. Při větších společenských akcích (plesy apod.)  je obvyklým místem k umístění rautu.   

Podlaha dlažba. Šatny, bezbariérový přístup, bezbariérové WC. 

Kapacita haly: je cca 100 osob v divadelním uspořádání. 

Velikost prostoru: 87 m2 

 

 

KAVÁRNA Julie  

Oblíbenou a vyhledávanou součástí vnitřního prostoru MKD je kavárna Julie. Kromě pravidelné otevírací doby slouží také návštěvníkům kulturních programů.  Také její prostor lze pronajmout k soukromým akcím, pro oslavy. Interiér kavárny také rozšiřuje výstavní prostor přilehlého hudebního sálu (exponáty na lankovém závěsném systému).  

Wifi-připojení. Lze využít šatny a bezbariérové WC ve foyer v přízemí MKD 

Kapacita prostor: 60 míst k sezení. 

Kontakt na provozovatele: Kavárna je provozována nájemcem panem Martinem Růzhou, který může zajistit catering na různé akce a také pronájem samotného prostoru kavárny 

telefon: 602 390 572, e-mail: mruzha@seznam.cz, web: www.lahudkymelnik.cz/kavarna. 

 

 

Kontaktní osoby – pronájmy, produkce, technika: 

  • Olga Lešnerová – vedoucí programového oddělení, výstavy, zástupce ředitelky 

lesnerova@mekuc.cz, T: 315 622 612, M: 606 613 406 

  • Ing. Marie Krutišová – produkce, podnájmy 

krutisova@mekuc.cz, T: 315 622 612, M: 702 234 098 

  • Václav Jakubec – zvuk, osvětlení, technika 

jakubec@mekuc.cz, T: 315 629 976, M: 721 138 175 

 

Ceník pronájmu prostor ZDE.

Rezervační list (objednávka) pro plesy ZDE.

Rezervační list (objednávka) pro kulturní a jiné akce ZDE.

Rezervace bude závazná po potvrzení ze strany MEKUC. 

 

Na případné technické dotazy Vám odpoví Václav Jakubec: jakubec@mekuc.cz, 721 138 175. 

Divadelní sál Foyer, patro Taneční sál Taneční sál - možnost výzdoby Hudební sál Hudební sál - možnost výzdoby Kavárna Julie

100 let Eduarda Petišky
3. 6. - 30. 8. 2024

100 let Eduarda Petišky

Výtvarná knihovní soutěž pro děti

Proměny
3. 6. - 29. 8. 2024

Proměny

Výstava výtvarných prací studentů GJP Mělník

Ivana Urbánková: Dobrá vlna
20. 6. - 8. 9. 2024

Ivana Urbánková: Dobrá vlna

Výstava tapiserií

Slavnostní otevření letního parku
5. 8. 2024 | po | 15.00

Slavnostní otevření letního parku

Zahájení programu Mekuc v létě nespí

Všechny akce

Kde nás najdete

U Sadů 323, 27601 Mělník, 276 01 Mělník

Partneři

Podporovatelé a partneři Mekuc:

mesto-melnik           

 

Partneři programu Mekuc v létě nespí:

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice         region-cesky_rozhlas  

Spolupráce:

        Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR   

Zpět nahoru