Mělnické kulturní centrum

Předplatné

Mekuc nabízí výhodné předplatné pro milovníky divadelních představení "4 ze 7" a speciální výrazně zvýhodněné předplatné na výběr z pořadů různých žánrů pro žáky 2. stupně ZŠ a studenty SŠ "Mekuc young". 

Předplatné 4 ze 7:

Pravidelní návštěvníci divadelních představení si mohou ze sedmi hlavních představení, nabízených v daném pololetí, vybrat alespoň čtyři představení a zakoupit si je za zvýhodněných podmínek. Předplatné má formu legitimace, která slouží místo vstupenky na vybraná představení. Kromě nižší ceny za vstupenky přináší předplatné další výhody:

• stálé místo v hledišti divadelního sálu dle vlastního výběru / rezervované místo v tanečním sále
• možnost darování nebo zapůjčení předplatitelské legitimace jiné osobě
• pravidelné zasílání informačních přehledů o programu Mekuc
• speciální výhody pro předplatitele

Předplatitelům 9/2019–1/2020 nabízíme bonus.
Předplatitelé mají na výběr ze dvou výhodných nabídek: První nabídka je sleva 100 Kč z ceny vstupenky na koncert Dana Bárty, který se koná v říjnu 2019, druhá nabídka je vstup zdarma na Tříkrálový koncert Velkého dechového orchestru MKD v lednu 2020. Vstupenka bude poskytnuta na základě předložené legitimace.

Představení 1. pololetí sezóny 2019/20

Vstupenky na divadelní představení "4 ze 7" v prodeji od 17. 6. 2019

25. 9. 2019 | Art
Divadlo Bez zábradlí
Komedie francouzské spisovatelky, dramatičky a herečky Yasminy Rezy nastoluje otázku, kolik pravdy, upřímnosti a tolerance unese přátelství. Solidní vztah tří přátel se ocitá na tenkém ledě ve chvíli, kdy si jeden z nich pořídí velmi drahý obraz. Zdánlivě banální estetický spor se zvrhne v nesmírně vtipnou hádku o hodnotách života a podstatě skutečného přátelství. Jedna z nejúspěšnějších současných francouzských her posbírala snad všechny prestižní ceny ve Francii i v zahraničí.
390/360 Kč

20. 10. 2019 | Obsluhoval jsem anglického krále
Divadlo A. Dvořáka Příbram
Příběh Jana Dítě, malého pikolíka, který jde za svým velkým snem, jehož dramatickou a nevšední životní cestu vylíčil ve známé novele Bohumil Hrabal, ožívá i v dramatizaci I. Krobota a P. Oslzlého. Hrdina postupně prochází učňovským obdobím v časech první republiky, zažívá dramata druhé světové války a svůj život uzavírá v nelehkých časech budování socialismu v Čechách. V inscenaci si roli hlavního hrdiny přímo před očima diváků předávají herci Viktor Kuzník, Pavel Batěk a Pavel Rímský.
290/260 Kč

31. 10. 2019 | Agent tzv. společenský
Spolek Testis
Téměř detektivní drama z pera Martiny Kinské a Marka Schovánka prolínající časové roviny normalizace a dnešních dnů vypráví silný komorní příběh rodiny, do jejíhož osudu zasáhla StB. Fenomén tzv. společenských agentů, tedy osob, které byly nasazeny na své blízké, byl za normalizace častějším jevem, než by se na první pohled zdálo. Většina agentů byla ke spolupráci donucena vydíráním či vyhrožováním, což však nijak nezmírnilo dopady jejich hlášení.  Inscenace v režii Martiny Kinské získala Cenu Marka Ravenhilla za nejlepší českou divadelní inscenaci nového textu za rok 2018.
290/260 Kč

20. 11. 2019 | Vyrozumění
Komorní scéna Aréna
Absurdní drama Václava Havla Vyrozumění o zavedení nového byrokratického jazyka za zády šéfa úřadu je dnes stejně aktuální jako v roce 1965, kdy měla hra premiéru v divadle Na zábradlí. Přestože Havlovým hrám bývá někdy vyčítána přílišná komplikovanost, text Vyrozumění působí v jevištní interpretaci ostravské Arény v režii Vojtěcha Štěpánka přirozeně a čiší z něj aktuálnost téměř děsivá. Výraz ptydepe jako označení absurdního úřednického blábolu se stal běžnou součástí českého slovníku stejně jako kdysi Karlem Čapkem a jeho hrou R.U.R. zavedené slovo robot.
390/360 Kč

9. 12. 2019 | Relativita
Divadlo v Řeznické
Mark St. Germain, uznávaný a oceňovaný americký prozaik, dramatik, a scénárista, se často nechává inspirovat příběhy významných osobností. Jeho Relativita vychází z málo známého faktu v životě geniálního Alberta Einsteina, jemuž se ještě před prvním sňatkem narodilo dítě – dcera, po níž v jejích necelých dvou mizí všechny stopy. Jak by asi vypadalo setkání těch dvou po letech? A jak se vypořádá letech fenomenální mozek s otázkami morálky? Inscenace Divadla v Řeznické v režii Miroslava Táborského, který sám ztvárnil protagonistu příběhu, však nesklouzává jen k lacinému moralizování. Nadčasové otázky klade s neobyčejným citem, erudovaným intelektem, humorem a vhledem do dobových konsekvencí.
390/360 Kč

7. 1. 2020 | Teď mě zabij
Městské divadlo Mladá Boleslav
Příběh rodiny, která žila poměrně spokojeně až do osudového okamžiku. Ten zamíchá kartami a navždy změní životy, důležité je ale nikdy neztratit naději. Intimní vhled do problematiky lidí žijících a bojujících s vážnými hendikepy, fyzickými i mentálními, prolamuje společenská tabu, včetně například euthanasie či sexuality osob s postižením. Představení není vhodné pro děti do 15 let.
290/260 Kč

21. 1. 2020 | The Loser(s)
Losers Cirque Company
Novocirkusové představení propojující vrcholnou silovou i sportovně gymnastickou akrobacii s prvky pantomimy a scénickým tancem. Vystoupení na motivy básně Osudový stín Anny-Marie Mlezivové chce být současnou reflexí faktu, že v dnešním zrychleném tempu společnosti mnoho lidí ztrácí svoji osobnost a vizi jak soukromého, tak partnerského života. Chce si klást otázku, kde se nalézají naše hranice, kdo je naším vzorem, láskou a partnerem.
390/360 Kč

Podmínky předplatného

• Předplatitelem se může stát každý, kdo vyplní přihlášku. Přihlášky jsou k vyzvednutí v MKD nebo v TIC a ke stažení zde.
• Vyplněná přihláška se odevzdává na předprodejním místě v MKD, kde proběhne výběr místa v sále.
• Předplatné se platí jednorázově v hotovosti nebo kartou na předprodejním místě v MKD.
• Legitimaci obdrží předplatitel po zaplacení příslušné částky. Průkaz lze uplatnit ke vstupu do sálu, vstupenky se již netisknou.
• V případě, že nejsou v době nákupu předplatného známa všechna data konání představení, bude předplatitel informován o termínu v okamžiku, kdy bude termín sjednán. 
• Jediným předprodejním místem je Masarykův kulturní dům, ulice U Sadů 323, Mělník.
• Bližší informace o představeních, termínech a případných změnách jsou zveřejněny na webových stránkách v sekci Program/Divadlo.
• Pořadatelé si vyhrazují právo na změnu programu, o které budou předplatitelé včas informováni.

 

Předplatné Mekuc young:

Starším žákům (6.–9. třída) a studentům SŠ a SOU nabízíme velmi výhodné individuální předplatné formou průkazu Mekuc young, který lze zakoupit za 350 Kč. Držitel průkazu je oprávněn ke dvěma vstupům na večerní divadelní představení z níže uvedeného seznamu, ke dvěma vstupům na literární pořad LiStOVáNí, má neomezený vstup na projekce Film mekuc a na podvečerní přednášky pořádané Mekuc nabízené v MKD, do konce listopadu se může zdarma registrovat jako čtenář Městské knihovny Mělník. Průkaz lze zakoupit v pokladně MKD, počet průkazů je omezen.

Předplatné je určeno výhradně žákům 2. stupně ZŠ a studentům SŠ/SOŠ/SOU.

Studenti mohou vybírat z následujících představení:

20. 10. 2019 | Obsluhoval jsem anglického krále
Divadlo A. Dvořáka Příbram
Příběh Jana Dítě, malého pikolíka, který jde za svým velkým snem, jehož dramatickou a nevšední životní cestu vylíčil ve známé novele Bohumil Hrabal, ožívá i v dramatizaci I. Krobota a P. Oslzlého. Hrdina postupně prochází učňovským obdobím v časech první republiky, zažívá dramata druhé světové války a svůj život uzavírá v nelehkých časech budování socialismu v Čechách. V inscenaci si roli hlavního hrdiny přímo před očima diváků předávají herci Viktor Kuzník, Pavel Batěk a Pavel Rímský.

31. 10. 2019 | Agent tzv. společenský
Spolek Testis
Téměř detektivní drama z pera Martiny Kinské a Marka Schovánka prolínající časové roviny normalizace a dnešních dnů vypráví silný komorní příběh rodiny, do jejíhož osudu zasáhla StB. Fenomén tzv. společenských agentů, tedy osob, které byly nasazeny na své blízké, byl za normalizace častějším jevem, než by se na první pohled zdálo. Většina agentů byla ke spolupráci donucena vydíráním či vyhrožováním, což však nijak nezmírnilo dopady jejich hlášení. Inscenace v režii Martiny Kinské získala Cenu Marka Ravenhilla za nejlepší českou divadelní inscenaci nového textu za rok 2018.

20. 11. 2019 | Vyrozumění
Komorní scéna Aréna
Absurdní drama Václava Havla Vyrozumění o zavedení nového byrokratického jazyka za zády šéfa úřadu je dnes stejně aktuální jako v roce 1965, kdy měla hra premiéru v divadle Na zábradlí. Přestože Havlovým hrám bývá někdy vyčítána přílišná komplikovanost, text Vyrozumění působí v jevištní interpretaci ostravské Arény v režii  Vojtěcha Štěpánka přirozeně a čiší z něj aktuálnost téměř děsivá. Výraz ptydepe jako označení absurdního úřednického blábolu se stal běžnou součástí českého slovníku stejně jako kdysi Karlem Čapkem a jeho hrou R.U.R. zavedené slovo robot.

9. 12. 2019 | Relativita
Divadlo v Řeznické
Mark St. Germain, uznávaný a oceňovaný americký prozaik, dramatik, a scénárista, se často nechává inspirovat příběhy významných osobností. Jeho Relativita vychází z málo známého faktu v životě geniálního Alberta Einsteina, jemuž se ještě před prvním sňatkem narodilo dítě – dcera, po níž v jejích necelých dvou mizí všechny stopy. Jak by asi vypadalo setkání těch dvou po letech? A jak se vypořádá letech fenomenální mozek s otázkami morálky? Inscenace Divadla v Řeznické v režii Miroslava Táborského, který sám ztvárnil protagonistu příběhu, však
nesklouzává jen k lacinému moralizování. Nadčasové otázky klade s neobyčejným citem, erudovaným intelektem, humorem a vhledem do dobových konsekvencí.

7. 1. 2020 | Teď mě zabij
Městské divadlo Mladá Boleslav
Příběh rodiny, která žila poměrně spokojeně až do osudového okamžiku. Ten zamíchá kartami a navždy změní životy, důležité je ale nikdy neztratit naději. Intimní vhled do problematiky lidí žijících a bojujících s vážnými hendikepy, fyzickými i mentálními, prolamuje společenská tabu, včetně například euthanasie či sexuality osob s postižením.
Představení není vhodné pro děti do 15 let.

13. 2. 2020 | Srpen v zemi indiánů
Spolek Kašpar, Divadlo v Celetné
Úspěšné částečně autobiografické rodinné drama jednoho z nejvýraznějších moderních amerických autorů o nezahojených křivdách a stínech minulosti jižanské rodiny plné osobních tragédií a patologických vztahů. Po ztrátě hlavy rodiny se po dlouhé době všichni příbuzní společně potkávají a zoufale hledají a nenacházejí odpuštění, porozumění, lásku a štěstí. Hra získala mnoho ocenění, mezi jinými Pulitzerovu cenu za nejlepší drama.
Představení není vhodné pro děti do 15 let.

Březen | Pension pro svobodné pány
Divadlo Palace
Dnes už klasická jednoaktovka odehrávající se v pokoji starosvětského penzionu, jehož nájemník poruší snad všechny upjaté předpisy domovního řádu, když si na noc přivede náhodnou známost. Dámskou návštěvu následně potřebuje nejen utajit, ale také se její kompromitující přítomnosti úspěšně zbavit. Zábavnou situační komedii koření kromě důmyslných dialogů výjimečně zvládnutá náročná až akrobatická choreografie i herecké výkony protagonistů.

Duben | 4000 dnů
Divadlo Ungelt
Michael se probouzí po měsíc trvajícím kómatu a zjišťuje, že mu chybějí vzpomínky na posledních 11 let života. Jakých bylo těch smazaných 4000 dnů? Komu věřit, když ve vyprávění jeho matky se diametrálně liší od vzpomínek Paula, partnera, s nímž je prožil, ale na něhož se vůbec nepamatuje? Dramatický příběh napsaný s anglickou lehkostí a humorem se zamýšlí i nad tím, do jaké míry lidskou osobnost tvoří právě vzpomínky.

Květen | Mýcení
Divadlo Na Zábradlí
Próza Thomase Bernharda Mýcení po svém uvedení v roce 1984 vyvolala skandál, vlnu žalob a zákaz díla. Popis společné večeře umělecké komunity, pořádané jako tryzna za zemřelou tanečnici, je hlubokou, ironickou i jízlivě zábavnou sondou do života lepší společnosti. Kritická a výsměšná přehlídka snobských sebestředných pokřivených charakterů odhaluje malost a prázdnotu pod vnějším pozlátkem.

12. 5. 2020 | Letem světem
Mezinárodní centrum tance, Taneční centrum Praha
Komponovaný program tanečního divadla na etnickou hudbu „kolem světa“, choreografové: Vlasta Schneiderová, Pavla Königsmarková, Tereza Hloušková (choreografický ateliér TCP).

Konkrétní termíny představení druhé poloviny sezóny budou doplněny do nabídky Mekuc young na webových stránkách, jakmile budou dojednány se zástupci divadel.

Přihláška Mekuc young ke stažení zde

 

 

 

 

Malé toulky Lucemburským velkovévodstvím
11. 9. - 22. 10. 2019

Malé toulky Lucemburským velkovévodstvím

Vernisáž výstavy v MKD

Helena Horálková: Tisky
27. 9. - 17. 11. 2019

Helena Horálková: Tisky

Výstava ilustrací a grafik

Kterak čtyřhlavý drak Yrav Yvolrak pozřel Karla
18. 10. 2019 | pá | 10.00

Kterak čtyřhlavý drak Yrav Yvolrak pozřel Karla

Představení pro žáky MŠ, 1. a 2. třídy ZŠ a veřejnost

Všechny akce

Kde nás najdete

U Sadů 323, 27601 Mělník, 276 01 Mělník

Partneři

mesto-melnik   melnicka-radnice    melnicek    radio1    region-cesky_rozhlas    detske_radio_melnik 

         

Zpět nahoru