Galerie ve věži

 

Galerie Ve Věži je pro návštěvníky již otevřená. Výstavu Magdaleny Rutové - LINO můžete navštívit každý den od 13 do 17 hodin.

Posezení v kavárně zatím možné není, od pondělí 10. 5. má ale otevřené "výdejní okénko", kde si můžete zakoupit naše nápoje. Zatím si je lze vychutnat pouze mimo naše prostory, ale zato si při čekání na objednávku můžete v galerii prohlédnout vystavená umělecká díla.

Magdalena Rutová: Lino

Magdalena Rutová vystudovala ateliér ilustrace a grafiky na Umprum. Autorka je mladá knižní ilustrátorka a grafička, jejíž tvorba je charakteristická zejména originální výtvarnou zkratkou, precizní technikou linorytu a osobitou stylizací kreseb plných nápadů, humoru, nadsázky a hravosti. 
Magdalena Rutová je zakladatelkou první linorytecké fotobanky Linostock, v nakladatelství Baobab vydala například autorskou knihu Mnichovská oklika a audioknihu s dokreslovacím sešitem pro děti Radio Buch. Ilustrovala knihu básní Jakuba Čermáka Do vesmíru nebo knihu Gillese Parise Můj život Cuketky.

 

 


Galerie Ve Věži, jejíž provoz zahájil Mekuc v průběhu června 2013, láká své návštěvníky na kvalitní výstavní program současného umění.

Na koncepci výstavního programu spolupracuje MEKUC s externí kurátorkou a výtvarnicí Silvií Belis. Společně oslovujeme především mladé umělce a z jejich tvorby představujeme návštěvníkům mělnické Pražské brány současné výtvarné techniky včetně ilustrace a komiksu.

Současná mladá umělecká generace je často neobjevená, nemá možnosti vystavovat v adekvátních prostorách, a přitom skrývá mnoho talentu. Proto bychom rádi těmto kreativním osobnostem dali šanci díla prezentovat v prostorách galerie Ve Věži. Někteří z oslovených umělců pocházejí přímo z Mělníka.

Vedle mladých umělců, kteří mají úspěchy své tvorby jistě před sebou, představujeme mělnickému publiku jednou až dvakrát do roka také tvorbu starších a zkušených výtvarníků, kteří jsou na vrcholu své kariéry a jejichž tvorba je již všeobecně uznávaná.

Mezigenerační rozdíly v přístupu k tvorbě mohou být pro návštěvníky zajímavým zpestřením, pro mladé umělce pak inspirací.

Ve spolupráci se samotnými autory připravujeme také tématické doprovodné programy a workshopy.

Galerie a kavárna Ve Věži je držitelem Certifikátu výjimečnosti Trip Advisor.

3D prohlídka Pražské brány

Navštivte galerii a kavárnu také na Facebooku: ZDE

47e62055795fba7a8a0afa43eae60744 ff62877e44e33969d3fe7335ec1d5d51 

nejbližší akce v galerii | program | divadlo | film | hudba | ostatní | pro děti | pro školy | přednášky a kurzy | výstavy
Magdalena Rutová: Lino
7. 5. - 11. 7. 2021

Magdalena Rutová: Lino

Výstava ilustrací a linorytů

Setkání Ve Věži s Magdalenou Rutovou
24. 6. 2021 | čt | 17.00

Setkání Ve Věži s Magdalenou Rutovou

Komentovaná prohlídka výstavy

Všechny akce

Kde nás najdete

Pražská brána, ul. 5. května, 276 01 Mělník

Partneři

Děkujeme za podporu:

mesto-melnik         

Děkujeme za spolupráci:

melnicka-radnice    region-cesky_rozhlas    detske_radio_melnik   

 

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR          

Zpět nahoru