Knihovna

V dětském oddělení městské knihovny čeká na děti netopýr ČTENDA, maskot Městské knihovny Mělník

Autorem výtvarné podoby maskota Čtendy je oceňovaný animátor a ilustrátor Lukáš Urbánek, absolvent filmové a televizní grafiky na VŠUP. V soutěži Nejkrásnější česká kniha roku 2007 získal první místo za komiks Adamův deník. Knihy o Dr. Rackovi byly oceněny Zlatou stuhou a nominací na cenu Czech Grand Design. Za své ilustrace obdržel rovněž ocenění nejkrásnější knihu roku 2011 (Komiksová etiketa) a výtvarný počin roku 2012 (Hurá na kajak!). S jeho ilustracemi se setkávají děti také v učebnicích matematiky Hejnovou metodou. Zabývá se i animací. Spolupracuje s bejbypankovým sdružením Kašpárek v rohlíku a pro děti pravidelně pořádá komiksové dílny a workshopy. S ilustracemi Lukáše Urbánka jste se mohli seznámit na výstavě Doktor Racek na Věži, která v galerii Ve Věži proběhla v roce 2013, nebo při další výstavě ilustrací časopisu Raketa, které byly vystaveny Ve Věži na počátku roku 2017. Knížky ilustrované Lukášem Urbánkem budou k nahlédnutí během měsíce února na malé výstavce v naší knihovně.

Autorkou textilního maňáska Čtendy podle výtvarné předlohy Lukáše Urbánka je Jitka Nováková, setkávat se se Čtendou budete i na dalších herních a informačních prvcích, které pro Vás připravuje Jana Volková.

Až si přijdete půjčit knížky, každému z Vás dá Čtenda svou záložku. A pokud přijdete do knihovny poprvé a stanete se novým čtenářem, čeká na Vás i sladké Čtendovo překvapení.

Na krásné žluté textilní tašce Vám Čtenda pohlídá vypůjčené knihy nebo třeba menší nákup.

Se Čtendou si můžete povídat nejen v knihovně, ale také třeba na facebooku. Bude Vám pravidelně psát, jaké knížky má opravdu rád, kam je možné zajít za kulturou i další zajímavé zprávy. Určitě ho tedy sledujte!

Čtenda má pro vás SOUTĚŽ Za Čtendou do knihovny!

Výherci literární a výtvarné soutěže Za Čtendou do knihovny

 

 
nejbližší akce v knihovně | program | divadlo | film | hudba | ostatní | pro děti | pro školy | přednášky a kurzy | výstavy
Info: Nebyly nalezeny žádné akce.

Všechny akce

Kde nás najdete

Husova 40–41, 276 01 Mělník

Partneři

mesto-melnik   melnicka-radnice    melnicek    radio1    region-cesky_rozhlas    detske_radio_melnik 

             Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR

Zpět nahoru