Galerie Ve Věži

Soutok času
Fotografie Ladislava Sitenského

22. 9. – 4. 12. 2022
Vernisáž výstavy proběhne 21. 9. 2022 v 18.00 v galerii Ve Věži

Kurátorka výstavy: Adéla Kándlová (vnučka L. Sitenského)

Ladislav Sitenský (1919–2009)
Legenda české fotografie, je známý především fotografiemi z II. světové války, pragensiemi a krajinářskou tvorbou. Právě krajinářské dílo tvoří největší část jeho fotoarchivu a přirozeně skrývá i nemálo snímků spojených s vodním živlem. Kde jinde než na Mělníku prezentovat fotografie Ladislava Sitenského spojené nejen s Vltavou, ale i dalšími českými toky.

V galerii Ve Věži budou vystaveny Sitenského snímky od konce 30. let do konce let 50., od Vlnky na Želivce přes pradleny ve Vltavě po romantiku říčních břehů z dnes již zaplavených zákoutí české krajiny, od fotografií snivých a poetických po téměř abstraktní.

Souběžně s výstavou v galerii Ve Věži proběhne v městské knihovně interaktivní výstava na motivy dětské knihy HURÁ NA KAJAK – Ladislav Sitenský, Lukáš Urbánek. Výstava navazuje na knihu, v níž byly poprvé publikovány unikátní historické fotografie L. Sitenského, které uvedli autoři Milada Rezková, Lukáš Urbánek a Jakub Kaše do nových souvislostí. Výstava hravou formou představí zejména tvorbu legendárního fotografa v kombinaci s původními ilustracemi i nově vzniklými plátny L. Urbánka. 

Doprovodné programy: 

21. 10. 2022 | 18.00
Ladislav Sitenský – legenda české fotografie
Přednáška o díle a životě Ladislava Sitenského doprovází výstavy v galerii Ve Věži a v městské knihovně. O uznávaném fotografovi bude vyprávět historik umění PhDr. Vladimír Czumalo, CSc., který se s L. Sitenským osobně znal.

Foto soutěž pro školy i veřejnost
Navštivte výstavu, inspirujte se fotografiemi Ladislava Sitenského a vyfoťte na Mělníku a v jeho okolí snímek na téma Na břehu i na řece. Fotografie zasílejte do konce roku na adresu galerie@mekuc.cz, do předmětu uveďte téma (Na břehu i na řece). Tři nejlepší fotografie budou vystaveny na výstavě FotoVěž 2023 spolu se snímky zkušených mělnických fotografů.

Rozhlasový pořad o Ladislavu Sitenském

 

Paňďuláci, piňduláci a Plachý
15. 7. - 18. 9. 2022

Paňďuláci, piňduláci a Plachý

Výstava ilustrací

Paňďuláci, piňduláci a Plachý
6. 9. 2022 | út | 17.00

Paňďuláci, piňduláci a Plachý

Komentovaná prohlídka

Soutok času
21. 9. 2022 | st | 18.00

Soutok času

Vernisáž výstavy fotografií Ladislava Sitenského

Všechny akce v galerii Všechny akce Mekuc

Kde nás najdete

Pražská brána, ul. 5. května, 276 01 Mělník

Partneři

Děkujeme za podporu:

mesto-melnik                

Děkujeme za spolupráci:

melnicka-radnice    region-cesky_rozhlas    detske_radio_melnik   

 

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR          

Zpět nahoru