Galerie ve věži

Soustavně připravujeme v galerii nový program, na který se už nyní můžete těšit.

24. března 2020 zahájíme výstavu komiksů Jaromíra 99 FACE TO FACE

Kolekce představí velkoformátové tisky portrétů z komiksů Alois Nebel, Franz Kafka - Zámek a herců z filmu Alois Nebel.

Jaromír Švejdík známý také pod pseudonymem Jaromír 99 je český zpěvák, skladatel, kytarista a výtvarník.

Spolu s Jaroslavem Rudišem je autorem komiksu Alois Nebel a spolupracoval i na stejnojmenném filmu, k němuž složil i známou píseň Půlnoční, již nazpíval Václav Neckář. Je také autorem storyboardů k filmům Jedna ruka netleská, Samotáři, Děti Duny nebo Grandhotel. Je autorem komiksů Bomber, Zámek a Zátopek a Zatím dobrý. Vytvořil grafiku hudebního alba Půljablkoně.

Od roku 1989 zpívá v kapele Priessnitz, pro kterou píše většinu textů. V roce 2004 stál u vzniku projektu Umakart, v roce 2007 pak u vzniku tria Jaromir 99 & The Bombers, jehož debutové album je soundtrackem ke Švejdíkovu komiksu Bomber.

Jaromír 99 je také členem hudební formace Kafka band, která vystoupí ve po vernisáži v 19.30 v Masarykově kulturním domě. Kapela složená z muzikantů zvučných jmen zpracovala do audiovizuálni podoby již druhou knihu Franze Kafky. Po úspěšném Zámku, se kterým kapela objela několik zemí, přišla na řadu elektroničtější Amerika.Tu Kafka Band nejdříve zhudebnil v divadle v německých Brémách, aby ji pak přepracoval do česko-německo-anglické koncertní podoby, která měla premiéru na Colours of Ostrava 2018. Spisovatel Jaroslav Rudiš, výtvarník Jaromír Švejdík, muzikanti Dušan Neuwerth, Tomáš Neuwerth, Jiří Hradil, Libor Palucha, Zdeněk Jurčík a VJ Clad vytvořili originální koncertní podobu známé literární předlohy.

 

jaromir-03-ilustrace

 

 

 

 

nejbližší akce v galerii | program | divadlo | film | hudba | ostatní | pro děti | pro školy | přednášky a kurzy | výstavy
Pocta Rychlým šípům
24. 1. - 22. 3. 2020

Pocta Rychlým šípům

Kolektivní výstava komiksů

Doprovodný program k výstavě
24. 1. - 22. 3. 2020

Doprovodný program k výstavě

Pocta Rychlým šípům

Všechny akce

Kde nás najdete

Pražská brána, ul. 5. května, 276 01 Mělník

Partneři

mesto-melnik   melnicka-radnice    melnicek    radio1    region-cesky_rozhlas    detske_radio_melnik 

             Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR

Zpět nahoru