Maják české kultury

Datum novinky: 12. 10. 2020 | 19.30
Ostatní

I my rozsvítíme maják české kultury!

Večer v 19.30 se Mělnické kulturní centrum, o.p.s., připojí k iniciativě #kulturunezastavíš, a vyšle tak společně s ostatními do světa jasný světelný signál, že tu kultura i přes lockdown pořád je.

"Budeme zase spolu! Zvládneme to! Bezpečně a s respektem k vládním opatřením," vyzývá Rosťa Novák, který se svým souborem Cirk La Putyka podnítil vznik iniciativy #kulturunezastavíš.

"Celá akce není pořádána za účelem protestu proti vládním nařízením. Symbolicky poukazujeme na paralýzu kultury, kulturních zařízení, kulturního průmyslu a všech jeho personálních složek," dodává.

Zapojené instituce umístí na střechu či do jiného místa světlo, které bude v pondělní večer svítit do oblak. "Nechte je svítit celou noc, případně tak dlouho, jak jen to bude možné. Nezáleží na tom, jestli jste v tu dobu měli mít nějaké představení nebo akci," doplňuje Novák.

Ukažme, kde všude za jiných okolností bavíme své diváky. Rozsviťme oblohu namísto odehraného představení, koncertu, promítání filmu nebo jiné neuskutečněné akce.

Rozsviťme maják české kultury! Protože kultura diváky nenechá ztroskotat a díky jejich podpoře ani sama neztroskotá.

Partneři

Děkujeme za podporu:

mesto-melnik         

Děkujeme za spolupráci:

melnicka-radnice    region-cesky_rozhlas    detske_radio_melnik   

 

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR          

Zpět nahoru