MĚLNÍK V PAMĚTI fotografie, filmu a slova

Začátek: 11. 9. 2015 | 14.00
Konec: 8. 11. 2015 | 23.00
galerie Ve Věži
Vstupné: zdarma

vstupenky

Pohled na město očima dokumentární fotografky Daniely Vokounové, absolventky FAMU, a mělnické rodačky a studentky AVU Lucie Fryčové. Pohled zvenčí a zevnitř: Daniela přichází ke kopci, na kterém se tyčí věž mělnického kostela, z polabské krajiny, pomalu a citlivě se přibližuje a zachycuje místa, která nepodléhají času. Lucie se naopak pohybuje uvnitř města, je s ním pevně srostlá díky rodinným a přátelským vztahům. Pracuje se vzpomínkami zachycenými v rodinných fotografiích, dokumentárních filmech a místních stavbách.

Obě autorky spojuje snaha zprostředkovat divákovi něco, co uvízlo v paměti, co je už dávno pozapomenuto a překryto novými vrstvami, a přitom pro nás stále zůstává něčím živoucím a smysluplným.

V rámci výstavy se uskuteční několik doprovodných programů.

MgA. DANIELA VOKOUNOVÁ (1979) po studiu SPŠG (obor fotografie) vystudovala obor fotografie na FAMU. V oboru se věnuje vizuální antropologii s důrazem na fotografii architektury, její kulturní reflexe, dědictví a odkazy fotografie v archivních sbírkách. Diplomovala tématem moderní architektury ve fotografiích Volmanovy vily v Čelákovicích. Fotografovala také dílo Josipa Plečnika, odkaz díla na pražském hradě za prezidenta Masaryka s finálním dlouhodobým tématem kontextů západořímské a byzantské tradice. Fotografie je autorce prostředkem pro interpretaci vztahů krajiny a architektury.

LUCIE FRYČOVÁ (1992) studuje čtvrtým rokem na Akademii výtvarných umění v ateliéru intermediální tvorby. Střídá své vyjadřovací prostředky podle témat, která ji zrovna oslovují, má tak zkušenost s kresbou, videem i např. zvukovou instalací. Ve svém přístupu se snaží hledat způsob, jak sdělovat velká a závažná témata s určitou nadsázkou a vtipem tak, aby byla divákovi přístupná. Díky nalezeným rodinným materiálům se z ní poslední dobou stává archivářka.


Foto: Daniela Vokounová

Partneři

Děkujeme za podporu:

mesto-melnik         

Děkujeme za spolupráci:

melnicka-radnice    region-cesky_rozhlas    detske_radio_melnik   

 

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR          

Zpět nahoru