Mělnické kulturní léto: Jananas

Začátek: 15. 7. 2015 | 20.00
Konec: 15. 7. 2015 | 21.30
náměstí Míru
Vstupné: zdarma

vstupenky

Skupina Jananas se vyznačuje kvalitními českými texty, kterým nechybí myšlenky a které překypují vícesmysly, nadhledem a inteligentním humorem. Písně se navíc dotýkají současných témat. Charakteristický výraz a zvuk skupiny umocňuje nezaměnitelný hlas zpěvačky Jany Infeldové.

Kapela na sebe poprvé upozornila na největším českém folkovém festivalu Zahrada, kde v roce 2009

získala prestižní ocenění. Ve stejném roce se hudebníci dostali i do finálové desítky soutěže RGM Live Space, které se zúčastnilo přes 400 skupin. Skladba Zapatama byla v roce 2008 vyhlášena jako nejlepší píseň v soutěžní hitparádě Inkubátor na serveru i-legalne.cz. Kapela vydala debutovou desku na konci roku 2010 a hned za ni získala nominaci na Anděla 2010 v žánru Folk & country.

Účinkují:

Jana Infeldová – frontmanka, zpěv

Jan Vávra – kytara

Jaromír Fulnek – baskytara

Z kritik:

"Texty, které Infeldová píše společně a Janem Vávrou, asi nejvíc přispívají k originalitě kapely. Hra s češtinou může být až rozkošná ve skladbě Pražské jaro, ve které jedna pointa přebíjí druhou…"

Vladimír Vlasák, MF Dnes

"Jeho debutové album představuje až překvapivě vyzrálou porci písničkářství i nenásilného humoru, plného sarkasmů, ironie a až podvratného přístupu k významu pojmu "korektní". Místo o orosené pasece se tak na albu zpívá o vlivu médií, GPS, radovánkách seniorů, bodu G i lákavém obsahu ledničky. Zároveň hudebně představuje zcela současnou tvář folku, ovlivněnou třeba i hip hopem, plnou chytrých a nepodbízivých melodií. Hravá a přítulná deska…"

Antonín Kocábek

"www.jananas.cz":http://www.jananas.cz

Koncert je součástí "Mělnického kulturního léta 2015 (MEKUL)":http://www.mekuc.cz/akce/mekul-2015/#.VYQXK_ntmko


Foto: Mirek Pásek, 15. 7. 2015, Mělník

Foto: Mirek Pásek, 15. 7. 2015, Mělník Foto: Mirek Pásek, 15. 7. 2015, Mělník Foto: Mirek Pásek, 15. 7. 2015, Mělník Foto: Mirek Pásek, 15. 7. 2015, Mělník

Foto: Mirek Pásek, 15. 7. 2015, Mělník

Partneři

Podporovatelé a partneři Mekuc:

mesto-melnik           

 

Partneři programu Mekuc v létě nespí:

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice         region-cesky_rozhlas  

Spolupráce:

        Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR   

Zpět nahoru