Výstava návrhů soutěže Revitalizace nám. Karla IV.

Začátek: 1. 4. 2015 | 14.00
Konec: 10. 4. 2015 | 18.00
taneční sál MKD
Vstupné: zdarma

vstupenky

Jak by mohlo vypadat náměstí Karla IV.?

Město Mělník vypsalo ideovou architektonickou soutěž na řešení náměstí Karla IV. a jeho nejbližšího okolí. Cílem bylo získat vizi, která by nyní mohla postupně začít být realizována. Základní doporučení poroty, jejíž jádro tvořili architekti nominovaní Českou komorou architektů, je následující:

Co možná nejdříve odstranit budovy tzv. Holdu (nebo Ameriky či Teheránu), kde může vzniknout prozatím zelená plocha, částečně využitá pro parkování. V budoucnu je možné sem pustit smysluplnou výstavbu. Odstraněním tzv. Holdu se uvolní prostor pro vlastní realizaci náměstí, které by mělo

být příjemným prostorem pro různé aktivity ve městě. Budovy obou obchodních domů je pak možné revitalizovat a přebudovat pro jiné účely než dosud.

Soutěž proběhla ve dvou kolech a s ideovými náměty (nejen vítěznými) je možné seznámit se na výstavě v tanečním sále Masarykova kulturního domu od 1. 4. do 10. 4. 2015, vždy od 14.00 do 18.00 hodin. Individuálně lze dohodnout otevření sálu na telefonním čísle 315 622 612. Slavnostní zahájení výstavy proběhne 1. 4. 2015, kdy na místě budou přítomni někteří porotci a autoři návrhů a také zástupci vedení města Mělníka.

Mgr. Milan Schweigstill,

I. místostarosta města Mělníka

"Podrobné informace o soutěži":http://www.melnik.cz/soutez-nam-karla-iv/d-3953/p1=4786


Partneři

Podporovatelé a partneři Mekuc:

mesto-melnik           region-cesky_rozhlas

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice          

Spolupráce:

        Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR   

Zpět nahoru