Antarktida… k branám ráje

Začátek: 9. 4. 2015 | 18.00
Konec: 9. 4. 2015 | 20.00
divadelní sál MKD
Vstupné: 120 Kč

vstupenky

Činné sopky vyčnívající z ledových vod poblíž Antarktidy. Skály, dým, led, miliony tučňáků, nekonečný oceán a naprosto nepředvídatelné počasí. Žádné letiště, žádný přístav, téměř žádní lidé… Dostat se sem znamená mnohadenní plavbu na malé jachtě a vylodit se tu dá jen občas za pomoci nafukovacího člunu...

Oceňovaný fotograf a cestovatel Václav Šilha tuto cestu podstoupil, dobrovolně a několikrát. Snad proto, aby zdokumentoval a zažil na vlastní kůži panenskou krásu přírody jednoho z posledních nedotčených koutů naší planety – Antarktidy, Jižní Georgie a Sandwichových ostrovů. Na jachtě Golden Fleece spolu s kapitánem Jeromem Poncetem strávil 6 měsíců. Nyní chce tento jedinečný a neopakovatelný zážitek zprostředkovat i vám. Těšte se na nezapomenutelnou audiovizuální show plnou nádherných fotek, dechberoucích videí, reálných příběhů a rock´n´rollu.

Václav Šilha s fotoaparátem v ruce procestoval všech 6 kontinentů včetně Antarktidy. Pravidelně publikuje u nás i v zahraničí. Jeho snímky byly zveřejněny např. v BBC Wildlife Magazine, National Geographic a v dalších titulech napříč celým světem. Je držitelem druhé ceny v novinářské soutěži Czech Press Photo 2006, první ceny Czech Press Photo za rok 2012 a ceny Trigema Czech Press Photo za rok 2014. V roce 2012 obdržel v rámci 16. mezinárodního bienále FIAP v Norsku zlatou medaili NSFF. Je spoluautorem knih "Divoká planeta", "Afrika v nás" a "Afrika v nás II".

"Antarktida trailer":https://www.youtube.com/watch?v=ph9C8Wq02BM


Foto Václav Šilha

Foto Václav Šilha Foto Václav Šilha Foto Václav Šilha Václav Šilha

Foto Václav Šilha

Partneři

Podporovatelé a partneři Mekuc:

mesto-melnik           region-cesky_rozhlas       

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice          

Spolupráce:

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR              

Zpět nahoru