Koncert Jiřího Konvrzka

Začátek: 28. 2. 2015 | 19.30
Konec: 28. 2. 2015 | 21.00
Vstupné: zdarma

vstupenky

Jiří Konvrzek je svérázný hudebník a tvůrce hudebních nástrojů, se kterými doprovází své netradiční a neotřele vtipné písně. Na české scéně se pohybuje již 30 let, a to i v různých sdruženích hudebníků, jako jsou Hudební sklepy či Osamělí písničkáři. Ojediněle měl i koncerty v zahraničí (New York). Hraje sám či s kapelou „konVRZek“ (+ baskytara a bicí) výhradně vlastní tvorbu.

Vydal vlastní CD Narodit se, Pod Řípem, Nevadí ti? a podílel se na dalších (např. For Semafor, Muži jsou křehcí…). Přizpíval svými zvukovými a hracími objekty i do projektu Orbis pictus – interaktivních výstav organizovaných Petrem Niklem.

"Konvrzek jako autor je samorost, nebojí se jakéhokoliv nápadu, neklade si dopředu překážky ani žádná stylová omezení, což je přístup spíše obvyklý na alternativní scéně. Nečiní mu problém v jedné skladbě minimalisticky opakovat motivy a v druhé vrstvit nápady jeden přes druhý. Každá písnička jako by si hrála s jinou náladou, každá se vyvíjí naprosto neodhadnutelně, každá je zcela tvarově i barevně jiným střípkem. Všechny tyhle střípky dohromady ale tvoří zcela kompaktní mozaiku.

Všechny skladby tu mají své místo a vzácně vyrovnanou úroveň. A co je zcela nové, je mnohem větší vklad Konvrzkových spoluhráčů. Jestliže totiž na debutu víceméně jen doprovázeli, nyní jsou aktivní součástí celku. Kapela tu tak již nehledá svou cestu, má ve všem evidentně jasno a spíše zkoumá veškeré své další možnosti."

Antonín Kocábek (Music server)

Více na:"http://www.konvrzek.cz/":http://www.konvrzek.cz/


Jeden z originálních hudebních nástrojů z dílny Jiřího Konvrzka Jeden z originálních hudebních nástrojů z dílny Jiřího Konvrzka

Partneři

Podporovatelé a partneři Mekuc:

mesto-melnik           region-cesky_rozhlas       

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice          

Spolupráce:

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR              

Zpět nahoru