Aljaška – Pobřeží Pacifiku

Začátek: 22. 11. 2014 | 17.00
Konec: 22. 11. 2014 | 19.00
divadelní sál MKD
Vstupné: 170 Kč

vstupenky

Leoš Šimánek je známý tím, že společně s celou rodinou – manželkou, synem a dcerou – podniká náročné expedice a cesty do těch nejzazších koutů naší planety. Nejzajímavější ze všech byla bez pochyby plavba na nafukovacích člunech podél pobřeží Aljašky v severním Pacifiku. Po tři měsíce mohli Šimánkovi obdivovat zcela jedinečnou, místy lidskou rukou nedotčenou přímořskou přírodu. Byli nadšeni krásou ledovcových velehor, množstvím divokých zvířat a pohostinností místních obyvatel.

Doprovázeni dvěma přáteli vypluli v šesti z přístavního městečka Haines, které leží na březích fjordu Lynn Canal. V národním parku Glacier Bay, největším ledovcovém zálivu Aljašky, se setkali se stádem velryb-keporkaků a pozorovali je při zcela specifickém způsobu lovu ryb. Proplouvali kolem kolonie lvounů a viděli četné medvědy baribaly i grizzly. Ve fjordech, které se tam zařezávají hluboko do pobřeží, se jim naskytla úžasná podívaná na lámající se ledovce.

Z Glacier Bay pokračovali členové expedice v plavbě kolem pacifického pobřeží dál do světoznámého zálivu Prince William Sound. Dominantnost tamních hor, mohutnost ledovcových splazů a nádherná příroda konkurovala všemu předešlému.

Nechyběly ani dramatické momenty. U jednoho z ledovců uvěznily expedici kry, kde k rozdrcení člunů scházelo velmi málo. Jinde jen o vlásek unikli napadení rozzuřeného grizzlyho. Tyto zcela nepředvídatelné situace však neznamenají, že by Šimánek rád riskoval. Plně si uvědomoval přítomnost ostatních a hlavně nejmladšího člena expedice – šestileté dcery.

Zbrusu nová panoramatická live-diashow Leoše Šimánka ALJAŠKA – Pobřeží Pacifiku: Na člunech panenskou přírodou Severní Ameriky navazuje na předchozí diashow věnovanou jižní části plavby podél břehů Kanady. Nyní cestovatel promítá pokračování expedice, která pokaždé trvala celé krátké severské léto. Tentokrát mohou diváci sledovat další plavbu podél pobřeží Aljašky.

Diashow doplňuje již druhé vydání fotografické knihy

POBŘEŽÍ PACIFIKU:

Na nafukovacích člunech z Kanady na Aljašku, kterou vydal Leoš Šimánek ve svém nakladatelství ACTION-PRESS.

Více informací o autorovi, jeho diashow a knihách (včetně internetového knihkupectví) najdete "zde":http://www.leossimanek.cz

Životopis autora

Leoš Šimánek se narodil v roce 1946 v Chocni ve východních Čechách. Víc než polovinu svého života strávil cestováním a na expedicích nebo žil v Německu a Kanadě, kde je také státním příslušníkem. Nyní, po letech, bydlí opět ve své vlasti na severovýchodě Čech, odkud vyráží s manželkou, synem a dcerou za přírodními krásami naší planety.

Původním povoláním stavební inženýr se od roku 1975 věnuje cestopisné literatuře jako autor i fotograf. V mnoha zemích je známý svými fotoreportážemi a cestopisnými publikacemi s bohatým obrazovým doprovodem.

V televizi, rozhlase a ve svých Action-Vision-Diashows se s veřejností dělí o neobyčejné zážitky i dobrodružství z cest.


Leoš Šimánek

Leoš Šimánek

Partneři

Podporovatelé a partneři Mekuc:

mesto-melnik           

 

Partneři programu Mekuc v létě nespí:

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice         region-cesky_rozhlas  

Spolupráce:

        Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR   

Zpět nahoru