Bedřich Ludvík

Začátek: 22. 11. 2014 | 19.30
Konec: 22. 11. 2014 | 21.00
Vstupné: zdarma

vstupenky

Bedřich Ludvík se po změně systému v České televizi od května 2002 zabýval především vyhledáváním scénářů pro televizní inscenace. V roce 2005 se podílel na vzniku dalších šesti titulů, což bylo nejvíce od jeho vstupu do televize. Později převzal i dramaturgii nad televizními filmy 3 PLUS 1 S MIROSLAVEM DONUTILEM. Je autorem knihy “Pohádky pro otce matky“, která byla vydána v roce 1996 díky grantu Českého literárního fondu a připravuje se její reedice. Je rovněž autorem knih “Stromy se na nás dívají“, která vyšla v červnu 2003 a “Zpět k pramenům“. Druhá kniha, která vyšla v březnu 2005 se stala nejprodávanější naučnou knihou a po patnáct týdnů se držela v první desítce žebříčku nejprodávanějších knih v ČR.

25. května 1998 padla první klapka k novému dokumentárnímu seriálu ROZHLÉDNI SE, ČLOVĚČE, jehož průvodcem se stal herec Luděk Munzar. Společně pak vznikly ještě další dva seriály, věnující se památným stromům PAMĚT STROMŮ (2002) a pramenům našich řek ZPĚT K PRAMENŮM (2005). Tím byla trilogie dokončena. Nejnovější počin Bedřicha Ludvíka se věnuje pražským věžím, jeho průvodcem se stal herec Viktor Preiss a jmenuje se PRAHA, MĚSTO VĚŽÍ (2007).

Bedřich Ludvík se ovšem kromě režie, scénáře i námětu na těchto čtyřech dokumentárních seriálech podílel i jako autor hudby. Skladby z těchto seriálů později vyšly na CD “Znělky“. Jeho první píseň s názvem “Jako by tu byli doma“ vznikla kvůli příchodu sovětské armády v roce 1968. O mnoho let později v roce 1988 dostává za píseň “Pracující masy“ cenu Ptáka Noha. Tyto a mnoho jiných písní, které vznikly díky mnoha příležitostem poté vyšly na CD “Odžito“. Během léta roku 1997 složil muzikál “Magoři“, který nebyl nikdy uveden, jako rarita se dá ale objednat na CD.

Od roku 2001 vystupuje v poetické hospůdce v pražské Balbínově ulici. V květnu 2003 se v Českých Budějovicích v místní galerii "Měsíc ve dne" uskutečnila premiéra recitálu “Srdce u kanálu aneb jen si tak trochu schnít“. Vystupoval zde se spisovatelkou a autorkou fejetonů Terezou Boučkovou. Bedřich Ludvík je ženatý a má dvě děti - syna Jana a mladší dceru Lucii.

vstupné dobrovolné


Partneři

Podporovatelé a partneři Mekuc:

mesto-melnik           region-cesky_rozhlas

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice          

Spolupráce:

        Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR   

Zpět nahoru