Jana Koubková - Smrt standardizmu!

Začátek: 3. 9. 2014 | 19.30
Konec: 3. 9. 2014 | 21.00
hudení sál MKD
Vstupné: 100 Kč

vstupenky

Tento projekt krystalizoval velmi dlouho. Jedním z finálních impulzů k jeho vzniku bylo zpěvaččino rozhodnutí vydat v roce 2014 knížku jejích textů a postřehů. Součástí knihy, připravované k příležitosti zpěvaččiných sedmdesátin, bude CD s vybranými zhudebněnými texty. K jejich ztvárnění si Jana Koubková přizvala kytaristu Romana Hampachera a bubeníka Jana Červenku. Vzniklo tak netypické trio, které zpěvačku představuje v mnohem subtilnějších a zároveň syrovějších polohách a hudebně dává maximálně vyniknout jejím autorským textům.

Nová sestava vlastně odráží trochu drsnější pohled na život, zpěvačka se tímto daleko víc přiblížila blues a šansonu, jednotlivé skladby jsou výrazně písničkovější, hudba více slouží textu, vše je syrovější a vyprázdněnější, bez zbytečných not.

Aktuální trio nabízí nový zvukový výraz – Roman Hampacher používá namísto elektrické kytary kytaru elektroakustickou, vrství zvuky ve smyčkách a vytváří nové hudební barvy, Jan Červenka kromě klasické bicí soupravy používá řadu perkusí – od cajonu po prastarou zvonkohru, vše je maximálně účelné, aby co nejvíce vynikla síla textů Koubkové i široká škála jejích hlasových poloh, od niterných pasáží až po freejazzovou smršť.

"Více informací zde":http://www.janakoubkova.cz/


Jana Koubková, Roman Hampecher, Jan Červenka

Jana Koubková, Roman Hampecher, Jan Červenka

Partneři

Podporovatelé a partneři Mekuc:

mesto-melnik           region-cesky_rozhlas

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice          

Spolupráce:

        Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR   

Zpět nahoru