Caveman

Začátek: 16. 9. 2014 | 19.00
Konec: 16. 9. 2014 | 20.30
divadelní sál MKD
Vstupné: 380 Kč

vstupenky

Divadelní představení o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, které často vyvolávají nedorozumění, o lásce, partnerství a vtipně utajených kvalitách obou pohlaví. Caveman je nejen obhajobou jeskynního muže, ale hlavně obhajobou inteligentního humoru. Dílo napsal a na jevišti sám odehrál americký herec a režisér Rob Becker. Text napsal během let 1988 - 1991, kdy studoval antropologii, prehistorii, psychologii, sociologii a mytologii. Hra pak byla poprvé uvedena v roce 1991. Na Broadwayi v divadle Helen Hayes se její premiéra konala 26. března 1995. Po svém 399. uvedení se Caveman dočkal zápisu do divadelních kronik a stal se nejdéle hraným představením jednoho herce v historii Broadwaye. Caveman si vydobyl úspěch také v Londýně, Jihoafrické republice a na Islandu a později i v mnoha dalších státech.

Rob Becker se narodil v San José v Kalifornii a začal hrát v roce 1981 v Bay Ares. V roce 1989 se objevil v pořadu Late Night (Pozdní večer) s Davidem Lettermanem a od té doby je častým hostem v celostátních televizních a rozhlasových programech. V červenci 1997 byl Becker pozván do pořadu "Oprah Winfrey Show". Rob je 17 let ženatý a s manželkou Erin mají tři děti - Callaghan, McKenna a Tierney.

Hrají: Honza Holík nebo Jakub Slach

Režie: Patrik Hartl

Skladatel a textař: David Kraus

"Více o hře":http://www.caveman.cz/

Recenze:

Instinkt, ČR

„Caveman je nejen obhajobou jeskynního muže, ale hlavně obhajobou inteligentního humoru. Dlouho u nás nevídanou!!“

Variety, USA

„Hystericky legrační! Píšu o divadle již několik desetiletí a jsem stejně otupělý jako většina ostatních novinářů, musím však říci, že mě Becker přinutil smát se, až mi po tvářích stékaly slzy. Lidé se popadali za břicho. Paní vedle mě se smála tak, že se málem udusila."

New York Post, USA

"Humorný pohled na současný feminismus, mužskou citlivost a erotogenní zóny. Skutečný hit, který působením času nijak nebledne."

"Další dostupné recenze":http://www.caveman.cz/default9ba9.html?page=3


Jakub Slach

Jakub Slach Honza Holík

Jakub Slach

Partneři

Podporovatelé a partneři Mekuc:

mesto-melnik           

 

Partneři programu Mekuc v létě nespí:

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice         region-cesky_rozhlas  

Spolupráce:

        Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR   

Zpět nahoru