Koncerty na náměstí Míru • Jablkoň

Začátek: 16. 7. 2014 | 19.30
Konec: 16. 7. 2014 | 21.30
náměstí Míru Mělník
Vstupné: zdarma

vstupenky

Účinkují:

Michal Němec (jediný zakládající člen) – zpěv, kytara

Martin Carvan – kytary, sbor

Johnny Judl – fagot, baskytara, el. kytara, sbor

Petr Chlouba – bicí, perkuse, sbor

Marie Puttnerová - zpěv

Jablkoň je setkáním Georga Friedricha Händela s pračlověkem.

Tato velmi stručná charakteristika publicisty Jiřího Černého asi nejlépe vystihuje svéráznou hudbu ryze české (pražské) skupiny, která se s nevšedním nadhledem pohybuje na hranicích moderní vážné hudby a popu. Skupina vznikla před více než třiceti lety a její začátky jsou spojeny především spoluprací s Jazzovou sekcí. Díky své „nezařaditelnosti“ se stejně samozřejmě pohybovala v oblasti folku, rocku, ale i jazzu a později také vážné hudby. Koncem osmdesátých let Jablkoň navázala pravidelnou spolupráci s houslovým virtuosem Jaroslavem Svěceným (Jablkoň & Svěcený) a následně i s Českým symfonickým orchestrem (FISYO) v projektu Symphonic Jablkoň. V té době také využila otevření hranic a začala velmi intenzivně koncertovat v zahraničí (Evropa, Severní Amerika, Afrika). Postupem let skupina sice omládla, ale svůj tradičně jablkoňsko - originální přístup k hudbě si ponechala. Kromě koncertování a natáčení desek dělá i hudbu k filmům (např. Smradi) a divadelním či televizním inscenacím.

Diskografie: Devátá vlna (1988), Jablkoň & Svěcený (1991), Baba Aga (1992), Machalaj (1995), Symphonic Jablkon (1995), Písničky (1997), Bláznivá (1999), Jablkoň & Svěcený – Mumlava (2001), Cestující v noci (2003), Symphonic Jablkon XXV (2004), Hovada boží (2004), Oslava CD + DVD (2006), Malá lesní Jablkoň - Best of (2007), Půlpes (2009), Království (2011 pohádka). Sentimentální Němec (2013).

Spolupráce: Jaroslav Svěcený (housle), Pavel Wallinger (housle), Jiří Stivín (flétna, altsaxofon, basklarinet), Zuzana Lapčíková (cimbál, zpěv), Iva Bittová (zpěv), Zuzana Homolová (zpěv), Radůza (zpěv), Bára Hrzánová (zpěv), Jaromír Hnilička (trubka), Michal Gera (trubka), Filip Spálený (tuba), Petr Váša (fyzický básník), dětský sbor Skřivánek, Black Uganda Choir, Ars Brunensis chorus, Brno Brass Instrumets, Hradišťan, Český symfonický orchestr, Moravští symfonici, Filharmonie Hradec Králové, Brněnská filharmonie, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Pražský Bigband Milana Svobody, Moravian Chamber Orchestra, Leoš Svárovský (dirigent), Aleš Podařil (dirigent) a další.

Ocenění: Anděl 1 + 1(ukradený) + x nominací; Alternativní festival Plauen (Cena kritiky); Mnichov - Toolwood (Cena diváků)...


Koncert na náměstí Míru, Mělník. Foto: Vladimír Vlnek, 2014.

Koncert na náměstí Míru, Mělník. Foto: Vladimír Vlnek, 2014 Koncert na náměstí Míru, Mělník. Foto: Vladimír Vlnek, 2014 Koncert na náměstí Míru, Mělník. Foto: Vladimír Vlnek, 2014 Koncert na náměstí Míru, Mělník. Foto: Vladimír Vlnek, 2014 Koncert na náměstí Míru, Mělník. Foto: Vladimír Vlnek, 2014 Koncert na náměstí Míru, Mělník. Foto: Vladimír Vlnek, 2014 Koncert na náměstí Míru, Mělník. Foto: Vladimír Vlnek, 2014 Koncert na náměstí Míru, Mělník. Foto: Vladimír Vlnek, 2014 Koncert na náměstí Míru, Mělník. Foto: Vladimír Vlnek, 2014 Koncert na náměstí Míru, Mělník. Foto: Vladimír Vlnek, 2014 Koncert na náměstí Míru, Mělník. Foto: Vladimír Vlnek, 2014

Koncert na náměstí Míru, Mělník. Foto: Vladimír Vlnek, 2014.

Partneři

Podporovatelé a partneři Mekuc:

mesto-melnik           region-cesky_rozhlas

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice          

Spolupráce:

        Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR   

Zpět nahoru