Soudobé sběratelství afrického umění a artefaktů

Začátek: 5. 6. 2014 | 17.00
Konec: 5. 2. 2023 | 1.58
Vstupné: zdarma

vstupenky

Marie Imbrová (nar.1960) je profesí afrikanistka, která dlouhodobě žila a pracovala na českých velvyslanectvích v Keni a v Zimbabwe. Existenční problémy generace nadějných zimbabwských autorů v minulém desetiletí a její vědomá snaha podpořit aktivity renomovaných výstavních galerií v Harare, kde žila od roku 2005, ji vedly k cílenému vyhledávání nadějných zimbabwských autorů, jejichž díla nakoupila do své soukromé sbírky. Po trvalém návratu do Čech, po roce 2009 je představila na dvou průřezových výstavách v Galerii Emila Juliše v Černcicích u Loun a na lobkowiczkém zámku v Roudnici.

Soustavně pak poskytuje konzultace k některým výstavním projektům Národní galerie v Harare, prezentovala se svou sbírkou Zimbabwe na 3.festivalu černého umění v Senegalu, nadále podporuje některé místní umělce a pravidelně objevuje nové autory v Galerii Delta v Harare, na jejichž pravidelnou únorovou přehlídku se osobně dostavuje.

Výstava připravená ve spolupráci s MEKUC je ojedinělou výstavou obou majitelek obrazů, neslouží však ke konfrontaci, jen podtrhuje společné okouzlení tímto kontinentem.

více informací na:

www.imbrova.cz


Partneři

Děkujeme za podporu:

mesto-melnik         

Děkujeme za spolupráci:

melnicka-radnice    region-cesky_rozhlas    detske_radio_melnik   

 

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR          

Zpět nahoru