4TET

Začátek: 25. 2. 2014 | 19.30
Konec: 25. 2. 2014 | 21.00
divadelní sál MKD
Vstupné: 450 Kč

vstupenky

Umělecky plnohodnotný, precizní a přitom osobitý projev tohoto vokálního seskupení se snoubí s již pověstnou dokonalostí a profesionalitou Jiřího Korna. Úžasné vokální výkony, nepřehlédnutelný design kostýmů Marie Markové a Jana Boušky, překvapivě originální pojetí aranžmá a neotřelé harmonie Jiřího Škorpíka i temperamentní herecké a “taneční” výkony všech aktérů na jevišti… , to vše rozhodně nenechá nikoho chladným a odměnou jsou jim vždy vyprodané koncerty s nenapodobitelnou atmosférou.

4TET byl založen z iniciativy Jiřího Korna v říjnu 2oo2. Poprvé se tito “muži v černém” představili skladbou „How Deep Is Your Love“ v provedení „a capella“. Bouřlivá reakce publika, stoupající zájem posluchačů, vystoupení po celé ČR i v zahraničí a časté účinkování v televizních pořadech (Manéž Bolka Polívky, Miss 2003, Zlatá mříž, Gogošou…atd.), byly důvodem pro přípravu mnoha dalších songů (Lady Karneval, Tears In Heaven, Lion King, Addams Family a dalších), k nazkoušení koncertního programu a k vydání tří CD: 4TET 1st (2004), 4TET 2nd (2005) a 4TET 3rd (2008).

Účinkují:

David Uličník - tenor

S lehkostí se pohybuje v mnoha pěveckých stylech od jazzu, přes muzikál až po námluvy se světem moderní klasické hudby. Patří mezi vyhledávané zpěváky náročných muzikálových rolí, za něž byl opakovaně nominován na divadelní cenu Thálie. Mezi své největší úspěchy řadí ztvárnění Jeana Valjeana ze slavných Bídníků (Les Misérables), nebo amerického vojáka Johna z muzikálu Miss Saigon.

Mezi českými interprety drží David pozoruhodný rekord, když měl možnost účinkovat v těch nejvýznamnějších scénických dílech Leonarda Bernsteina u nás i ve světě. Pod vedením Caspara Richtera, šéfdirigenta Vídeňských spojených scén, se podílel na mezinárodním nastudování jevištního oratoria The Mass (Mše), představil se jako Tony v karlínské inscenaci West Side Story. Své úspěchy na tomto poli nedávno završil titulní rolí v prubířském kameni bernsteinovského repertoáru, groteskní opeře Candide ve Státni opeře Praha.

Na debutovém albu Hladina zvlněná představil písně Martina Šebestíka, které jsou příjemnou ukázkou nových stylů populární hudby. Úvodní singl Marie milá dokonce získal titul Platinová Česká dvanáctka za nejhranější píseň Českého rozhlasu v hitparádě Česká Dvanáctka.

Na turné Evy Urbanové v roce 2007 představil David několik písní z připravovaného alba Znamení. Tato nahrávka přináší pozoruhodné skladby na pomezí vážné a populární hudby. Za doprovodu velkého symfonického orchestru i moderních zvuků posluchači objeví nové hity z tvorby skladatele Jiřího Škorpíka i dalších skladatelů české i zahraniční hudební scény.

David jako vášnivý fanoušek rychlých vozů rád sleduje dění ve stájích formule 1 a především vozy své oblíbené značky BMW. Čas od času vyvádí značná uličnictví.

Jiří Korn - baritone 1

Jiří Korn je významnou osobností v české kultuře, zasahující do všech oblastí hudby, tance a herectví. Je znám díky svým všestranným schopnostem, originalitě a profesionálnímu přístupu ke každému uměleckému výkonu. Je jediným zpěvákem v České republice, který si udržuje pevnou pozici na hrotu populární hudby a prvním propagátorem moderních trendů. Postupem času si vybudoval široký okruh diváků a významných styků a ovlivňuje tak kulturu v celé ČR.

Jiří Škorpík - baritone 2, aranžmá, hudební producent

"Je-li hudba duší každého hudebního projektu, je Jiří "duchovním otcem" 4TETu. Jeho originální aranžmá dávají domácím i světovým hitům až mnohdy nečekaně nový rozměr. Neotřelé harmonie, barevná instrumentace a textové úpravy s důrazem na rytmus a frázování, se u 4TETu již tradičně opírají o bravurní vokální výkony všech aktérů ..."

Jiří Škorpík je skladatelem, aranžérem, instrumentátorem a hudebním producentem. Spolupracoval na mnoha projektech předních umělců a producentů i jako dirigent, hudební režisér, vokalista a instrumentalista.

Dušan Kollár - bass

Narodil se v srdci Slovenska - Banské Bystrici v československé rodině hudebníků a zpěváků. Matka pochází z Prahy. Po maturitě na gymnáziu byl přijat na VŠMU v Bratislavě - obor herectví, kde v roce 1989 ukončil studium v ročníku Božidary Turzonovové a Pavla Mikulíka. Stal se členem divadla Andreje Bagara v Nitře, kde poprvé pracoval pod vedením režiséra Jozefa Bednárika. Poté, co si splnil svou brannou povinnost, odjel na 5 let pracovně do Skandinávie jako zpěvák tanečního orchestru. Při občasných návratech hostoval v divadle J.G.Tajovského ve Zvolenu, kde ztvárnil roli Lenyho ve hře O myších a lidech a Florinda v Sluhovi dvou pánů. V tom čase se již zajímal o kulturní dění v Praze a obzvláště o dění muzikálové. Rozhodl se, že se přihlásí na nejbližší konkurz. Tím byl muzikál Vlasy, kde se mimo jiné seznámil i s Martinem Kumžákem. Následovala pražská spolupráce s J.Bednárikem na muzikálu Rusalka, kde si zahrál role Hajného a Vodníka. Zúčastnil se muzikálového projektu Mise. V roce 1999 se stal členem nového divadla Kalich, kde dostal příležitost v muzikálech Hamlet, jako Král Claudius, Krysař, jako Osud a Galileo, jako Papež UrbanVIII. Kromě toho pracuje v rozhlase i dabingu, je sólistou Orchestru Karla Vlacha a spolupracoval jako zpěvák na albech K. Gotta, D. Hůlky, H. Zagorové, H. Vondráčkové, J. Ledeckého, I. Bartošové, P. Spáleného a jiných.

V roce 2002 se stal zakládajícím členem pánského vokálního kvarteta 4TET s Jiřím Kornem, Jiřím Škorpíkem a Davidem Uličníkem. Spolu vydali již dvě alba – 4TET 1st a 4TET 2nd a toto léto budou pracovat na připravovaném 4TET – 3rd. Před dvěma roky odsartoval spolupráci s muzikálovým divadlem Broadway rolí Aramise v muzikálu Tři mušketýři, poté se podílel na v obnovené premiéře muzikálu Kleopatra rolí Apollodora. V současnosti ho můžete vidět v muzikálu Golem jako Rabína Löwa v novém divadle Hybernia a Angelika v divadle Broadway, kde hraje roli Filipa. Také si nedavno zahrál v seriálu z právníckého prostředí Světla pasáže.

Oficiální stránky souboru: www.4tet.cz


Partneři

Podporovatelé a partneři Mekuc:

mesto-melnik           region-cesky_rozhlas

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice          

Spolupráce:

        Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR   

Zpět nahoru