Večer Františka Novotného

Začátek: 8. 11. 2013 | 18.00
Konec: 8. 11. 2013 | 19.30
hudební sál MKD
Vstupné: zdarma

vstupenky

Účinkují:

Tereza Hůlková, Jana Žižková,

Jaroslav Mědílek, Milan Schweigstill,

Radek Šlangal, Jakub Weinstein,

Petr Weinstein

Zvuk, světla: Ondřej Muška, Jakub Weinstein

Hudba: Miroslav Kraus

Scénář a režie: Petr Weinstein

Jak to všechno vzniklo

Skupina HDP /hudba - divadlo - poezie/ při MOOS vznikla - nebo lépe řečeno byla založena Františkem Černickým v roce 2002. Již před tím se někteří členové DS Vojan (který tou dobou další divadelní hry nestudoval), spolupodíleli na vystoupeních „volného recitačního sdružení“.

Ve zmíněném roce bylo první, řekněme oficiální, vystoupení HDP: Benefice pro obnovu sochy T.G.M. (19.3.02). A na podzim v Regionálním muzeu „Setkání I“ (21.11.02). Zde se již v souboru sešli členové Nového divadla s „Vojanovci“ a k nim se přidali tzv. nezařazení - tedy lidé, kteří do té doby s žádným spolkem nevystupovali.

Vystoupení, která autor F. Černický nazval „Setkání“, bylo nakonec 10. Poslední v roce 2011, repríza 2012. Všechny premiéry těchto večerů byly uvedeny v Regionálním muzeu v Mělníce a těšily se velikému zájmu diváků.

Se souhlasem autora, který desátým večerem sérii uzavřel, jsme se domluvili, že budeme pokračovat „v započatém díle“. Ale jak ? Navázat na veleúspěšnou sérii nešlo, toho jsme si byli vědomi.

A tak jsme se nakonec rozhodli pro vyloženě volné pokračování jeho tvorby. První tři vystoupení byla v pivnici „Němý Medvěd“, další na Vysoké v centru „ARCADIS“.

Po rozchodu s MOOS a přechodem pod Mekuc, o.p.s. jsme změnili jméno souboru z HDP /Hudba Divadlo Poezie/ na HURESFrČ /HUdebně REcitační Spolek Františka Černického/.

Pod tímto názvem vystupujeme dnes poprvé. Čeká vás náš čtvrtý večer poezie, který, jak věříme, nebude posledním.

Petr Weinstein

Partneři

Podporovatelé a partneři Mekuc:

mesto-melnik           region-cesky_rozhlas

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice          

Spolupráce:

        Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR   

Zpět nahoru