Vánoční koncert Věry Martinové

Začátek: 17. 12. 2013 | 19.30
Konec: 17. 12. 2013 | 21.00
divadelní sál MKD
Vstupné: 295 Kč

vstupenky

Písně z úplně prvního vánočního alba Věry Martinové, které uslyšíte, vyšlo v loňském roce a představuje zatím nejoriginálnější výběr písní, které kdy česká vánoční deska obsahovala. Zpěvaččin široký mix sahá od barokní klasiky Adama Michny z Otradovic a lidových vánočních písní z celého světa přes známé vánoční evergreeny až k soudobým písním českých písničkářů. Je známo, že k vánočním svátkům nutně patří česká píseň, a proto jsou i klasické vánoční hity až na jednu výjimku s českými texty.

Vedle klasické "Purpury" a Michnovy nádherné koledy "Chtíc aby spal" se na desce objevuje kultovní píseň "Srdíčka" od trampského písničkáře Vojty Kiďáka Tomáška, méně známá křehká píseň Ivana Hlase "Na slámě leží" nebo legendární anglická koleda z 1. světové války "Co je toho příčinou", kterou u nás kdysi zpívala Hana Hegerová. Nového ducha vtiskla Věra Martinová také nádherné, ale v posledních letech zapomínané ruské romanci "Modrý sarafán".

Diváci ale na tomto vánočním koncertu nebudou samozřejmě ošizeni ani o ty největší hity

"Až na vrcholky hor", "Malý dům", "Mý blues", "Nebe, peklo ráj" a další.

Účinkují:

Jamie Marshall - zpěv, akustická kytara

Dvacetpět let se pohybuje na londýnské hudební scéně. Kromě vystupování napsal hudbu pro televizi, včetně hlavního motivu pro komedii v produkci BBC "Princ mezi muži" ("A Prince Among Men") a pro kočovnou komedii ve které hrál hlavní roli známý herec Chris Barrie ("Červený trpaslík", "Tomp Raider").

V roce 1991 absolvoval úspěšné turné po UK s Donem McLeanem, které vyvrcholilo nahrávkou Donova hitu "American Pie" pro pořad "Top of The Pops". Dále spolupracoval s Paulem Youngem a Los Pacaminos, Glenn Tilbrook, Thomas Dolby, britskou bluesovou legendou Johnem Baldrym, Clivem Gregsonem, Hugh Cornwellem. Vydal čtyři sólová alba a na řadě dalších se podílel interpretačně.

S věrou Martinovou vystupuje jako host již šestým rokem a napsal jí za tu dobu spoustu krásných písniček např. "Věřím svým snům", "Pod sluneční bránou", "Zlato nech mě", "Sedmý pád", "Muzikant"...

Lenka Slavíková - vokály

Po střední škole umělecko-průmyslové vystudovala zpěv na pražské konzervatoři Jaroslava Ježka. Vystupovala s Věrou již v její první kapele Gram, pak si na čas odskočila ke kreslenému filmu, dokonce i k divadlu - role "krásné smrti" ve hře "Maratón" s Karlem Heřmánkem, Vladimírem Mrkvičkou a Pavlem Zedníčkem v hlavních rolích. V následujících pěti letech byla členkou vokální skupiny "Dobrý večer quintet" a nyní opět doprovází svojí sestru jako vokalistka.

Radek Hlávka - baskytara, kytara, vokály

Hráč na akustickou, elektrickou a basovou kytaru. Vystudoval jazzovou a klasickou kytaru na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Působil v kapelách P.R.S.T., Fifty Fingers, Napaveli. V současnosti vystupuje s rock´n rollovou sestavou Lemon Nashville and his Golden Killers a progresivním triem Cimpr Campr.

Martin Petrásek - cajon

Život bez hudby si dokáže jen těžko představit. Na bicí začal hrát v 19 letech. Rád hraje s novými

muzikanty, přináší to nové zážitky a zkušenosti, zejména při živém hraní. Již 8. rokem hraje v bluesové kapele The Kingsize Boogiemen vystupující po českých klubech a festivalech.


Věra Martinová

Jamie Marshall

Věra Martinová

Partneři

Podporovatelé a partneři Mekuc:

mesto-melnik           region-cesky_rozhlas

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice          

Spolupráce:

        Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR   

Zpět nahoru