!VIVA MEXICO!

Začátek: 21. 10. 2013 | 18.00
Konec: 21. 10. 2013 | 19.30
hudební sál MKD
Vstupné: 100 Kč

vstupenky

V tomto pásmu navštívíme spolu úchvatné MAYSKÉ PYRAMIDY. Uvidíme starou míčovou hru pelota, létající muže VOLADORES i aztécký tanec. Podíváme se do indiánského města SAN CRISTOBAL. Na vlastní oči uvidíme tajemný sluneční kámen. 21.12.2012 strávíme přímo u mayských pyramid v Palenque, tohoto dne totiž končí MAYSKÝ KALENDÁŘ. Navštívíme historicky velmi významnou osadu La Antiqua, kde přistál poprvé španělský dobyvatel CORTÉZ.

Podíváme se do několika KOLONIÁLNÍCH MĚST hýřících pestrými barvami. Uslyšíme hrát MARIARCHY, marimbu, ale i potulné muzikanty. TANEČNICE v nádherných bohatých šatech polahodí našemu zraku. Ochutnáme věhlasnou mexickou kuchyni i pravou TEQUILU.

Uvidíme podzemní jeskyně CENOTY, hlubokou džungli, mangrovy, tyrkysové vodopády i kaktusy. Ze zvířat budeme pozorovat miliony oranžových MOTÝLŮ MONARCHŮ, nosály, tarantule, vodní ptáky, krokodýly, mořské želvy, uslyšíme tlupy uvřeštěných opic.

Budeme plavat mezi hejny barevných rybiček, rejnoky, delfíny, kapustňáky a obrovskými VELRYBÍMI ŽRALOKY. Poplujeme za KEPORKAKY. Na Kalifornském poloostrově se dějí opravdu neobvyklé věci - VELRYBY ŠEDÉ zde rodí svá mláďata - a jsou tak blízko, tak blízko!


Viva Mexiko!, foto: http://www.motani-photography.com

Viva Mexiko!, foto: http://www.motani-photography.com

Partneři

Děkujeme za podporu:

mesto-melnik         

Děkujeme za spolupráci:

melnicka-radnice    region-cesky_rozhlas       

 

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR          

Zpět nahoru