Přišla v noci

Začátek: 23. 1. 2024 | 17.00
Konec: 23. 1. 2024 | 18.25
divadelní sál MKD
Vstupné: 130 Kč

vstupenky

Přišla v noci patří mezi nejúspěšnější české filmy roku!
5 nominací od kritiků a 8 od akademiků!

Začalo to jako malý projekt skupiny přátel s málo známými herci. Ze skromných začátků se vyvinul jeden z nejúspěšnějších nezávislých projektů roku, který v kinech vidělo už 21 000 diváků a další stále přibývají i v lednu. Na 35 projekcích film zhlédlo celkem 1335 diváků, což jasně svědčí o obnoveném zájmu o tuto jedinečnou černou komedii. Skvělé ohlasy publika potvrdilo i 5 nominací na Ceny filmové kritiky a celkem 8 nominací na Českého lva (včetně všech hlavních kategorií).

O filmu:
Když si pár třicátníků pustí přes práh matku jednoho z nich, netuší, že se právě ocitl v komorním očistci. Poklidný život se pomalu mění v chaotické trosky. Pěstěná šedesátnice Valerie je energická diva, která si krok za krokem podmaňuje nejen prostor bytu, ale i mysl jeho obyvatel. Plíživá domácí invaze nabírá na síle, jistoty se otřásají, hranice soukromí bortí. Mají matky a tchýně vždycky pravdu? Myslí to s námi dobře? A nejsou někdy právě proto těmi největšími monstry?

Film Přišla v noci Tomáše Pavlíčka a Jana Vejnara na tenké hraně černého humoru a home invasion hororu rozvíjí situaci, kterou v různých obměnách zažil každý z nás.

Komedie / Drama / Horor
Česko | 2023 | 85 min

Režie: Jan Vejnar, Tomáš Pavlíček
Scénář: Jan Vejnar, Tomáš Pavlíček
Kamera: Šimon Dvořáček
Hudba: Aid Kid

Hrají:
Simona Peková, Annette Nesvadbová, Jiří Rendl, Vladimír Kratina, Judit Pecháček, Denisa Barešová, Michal Kern a další

Partneři

Podporovatelé a partneři Mekuc:

mesto-melnik           region-cesky_rozhlas

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice          

Spolupráce:

        Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR   

Zpět nahoru