Honza Jareš a hosté: Doktor duší v adventním čase

Začátek: 14. 12. 2022 | 19.30
Konec: 14. 12. 2022 | 21.00
hudební sál MKD
Vstupné: 170 Kč

vstupenky

Koncert z cyklu Hudební středy

Honza Jareš (1981)
patří bezpochyby k pozoruhodným osobnostem současné české hudební scény. Svůj ojedinělý hudební talent rozvinul naplno během studia na Pražské konzervatoři, kterou absolvoval jako jediný nevidomý student v historii školy.

Jeho hudební projev zaujme bezprostředností a procítěností. Disponuje vynikající pěveckou technikou a jeho hlas je plný emotivní energie. Je rovněž skvělým klavíristou a diváci oceňují bravurnost a lehkost, s jakou zvládá svůj nástroj bez zrakové kontroly.

Vystupuje sólově nebo s uznávanou sopranistkou a multižánrovou zpěvačkou Markétou Fassati, se kterou představují nevšední spojení dvou rozličných pojetí hudby a interpretace.  Program často zpestřují a doplňují přední instrumentalisté.

Repertoár Honzy Jareše má opravdu široký záběr. Od lidových písní přes osobité coververze známých hitů české i světové pop hudby až po vlastní písně, které pro něho skládá hudební skladatel Tomáš Kympl, trojnásobný vítěz britské skladatelské soutěže The UK Songwriting Contest. Za píseň Doktor duší ze svého stejnojmenného úspěšného CD získal Honza v roce 2019 Platinovou dvanáctku za 12 vítězství v hitparádě Českého rozhlasu Dvojka a tento úspěch dovršil ziskem výroční ceny Legenda Nočního proudu v kategorii Objev roku.

Nabídka programů Honzy Jareše je rozmanitá pro všechny věkové kategorie, a každý posluchač si z široké palety skladeb najde to své.

Roman Fojtíček (1963)
vystudoval klarinet na konzervatoři v Teplicích a saxofon na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Zakladatel Českého saxofonového kvarteta, dlouholetý člen orchestru divadla Sklep, hostuje v předních pražských orchestrech (SOČR, ČNSO, FOK, ČF, Státní opera, Národní divadlo a další).

Tomeš Smetana (1947)
vystudoval Státní konzervatoř v Praze. Mimořádně technicky zdatný hráč na kontrabas a basovou kytaru působil mj. ve Vinohradském divadle, v kapele Hany Hegerové a v mnohých jazzových seskupeních jako Jazz Revue, Linha Singers, Steamboat Stompers a další.

Partneři

Podporovatelé a partneři Mekuc:

mesto-melnik           

 

Partneři programu Mekuc v létě nespí:

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice         region-cesky_rozhlas  

Spolupráce:

        Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR   

Zpět nahoru