Trio Martinů

Začátek: 12. 6. 2013 | 19.30
Konec: 12. 6. 2013 | 21.00
hudební sál MKD
Vstupné: 200 Kč

vstupenky

Účinkují:

Pavel Šafařík – housle

Petr Jiříkovský – klavír

Jaroslav Matějka – violoncello

Program:

Vojtěch Jírovec – Sonáta A dur pro klavír, housle a violoncello

Josef Suk – Elegie, op. 23

Antonín Dvořák – Trio B dur, op. 21

Trio Martinů

V současné době je Trio Martinů jedním z nejvyhledávanějších evropských souborů. Dlouholetá spolupráce a profesionální propojenost jeho členů zaručuje nejvyšší kvalitu jak nahrávek, tak živých koncertních vystoupení, kdy posluchači vždy ocení výjimečnou interpretaci skladeb. Trio Martinů má velice rozsáhlý repertoár a dokáže naplnit očekávání širokého publika po celém světě.

Rozsah hudebních aktivit jednotlivých členů nebyl nikdy omezen pouze na vystoupení či nahrávky souboru. Všichni tři jsou vynikajícím sólisty a jsou pravidelně zváni ke spolupráci s jinými význačnými umělci ze světa klasické hudby. O jejich talentu se mohli přesvědčit posluchači ve většině zemí Evropy, v Japonsku, USA, Jižní Americe a Africe.

Poslední turné Tria Martinů vyvrcholilo velice úspěšným koncertem v prestižní Musashino Hall v Tokyu. Díky předchozím vystoupením získává soubor stále nová pozvání k účinkování na významných podiích v Holandsku (Doelen v Rotterdamu, Vredenburg v Utrechtu, Francii (Theatre Chatelet v Paříži), Německu, Španělsku, Švýcarsku a dalších zemích.

Každý rok je Trio Martinů zváno na hlavní festivaly a koncertní podia v České Republice (Pražské jako, Dvořákova síň Rudolfina). Stejně tak je tomu se zahraničními festivaly jako např. Mitte Europa, Schleswig-Holstein, Sion-Valais, Ohrid Summer.

Trio Martinů se také často představuje v provedení Beethovenova Trojkoncertu, a to s vynikajícími orchestry a dirigenty jako je Česká Filharmonie s Liborem Peškem, Symfonický orchestr Hl. m. Prahy FOK pod vedením J. C. Casadesuse nebo s Pražským komorním orchestrem.


Trio Martinů

Jaroslav Matějka, Petr Jiříkovský, Pavel Šafařík Pavel Šafařík, Jaroslav Matějka, Petr Jiříkovský

Trio Martinů

Partneři

Podporovatelé a partneři Mekuc:

mesto-melnik           region-cesky_rozhlas

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice          

Spolupráce:

        Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR   

Zpět nahoru