Není princezna jako princezna

Začátek: 27. 2. 2022 | 15.00
Konec: 27. 2. 2022 | 15.50
divadelní sál MKD
Vstupné: 80 Kč

vstupenky

Představení v rámci 49. ročníku přehlídky divadelních souborů Divadlo dětem.
Pro děti je tradičně připraven také doprovodný program včetně výtvarné soutěže.

Pohádka plná nečekaných odhalení a zvratů, která Vám ukáže, že štěstí a lásku žádný urozený původ nezaručí.

Princezna Amélie beze stopy zmizela. A zrovna ve chvíli, kdy se má zasnoubit s králem sousedního království. Zrušení audience by mělo špatné následky pro celou zemi. Čirou náhodou se však v podzámčí objeví i chudá Kateřina, která je od princezny k nepoznání. Nešťastná dvorní dáma svolí k bláznivému kroku: co kdyby se za princeznu Amélii vydával tento ubohý sirotek?

A tak, zatímco princeznin milý, zahradník Štěpán, prohledává každý kout království, dvorní dáma učí Kateřinu šlechtickému chování. Kateřina však brzy odjíždí a problémy a lapálie na sebe nenechají dlouho čekat. Třeba v podobě zlé princezny Viktorie a jejích dvou poskoků…

Věková kategorie: 4+

Účinkuje Divadlo SOVA

Scénář: Anita Bonková
Hudba: Johana Seidlová, Lída Houfková, Marta Slámová

Osoby a obsazení:

Princezna Amélie: Anita Bonková
Zahradník Štěpán: David Karban / Jaroslav Chaloupka
Dvorní dáma: Aneta Cimirotová
Kateřina: Anita Bonková
Král Vilém: Marek Cimirot
Princezna Viktorie: Pája Bišická
Únosce 1: Katka Šťastná / Markéta Gabrielová j.h.
Únosce 2: David Dobeš / Jaroslav Chaloupka
Vypravěčka: Tereza Klabanová
Vypravěč: Milan Galandák

Soutěže přehlídky Divadlo dětem 2020

Děti kreslí divadlo

Výtvarné soutěže se mohou zúčastnit všechny děti, které v průběhu celé divadelní přehlídky (nejpozději před zahájením poslední pohádky 6. 3. 2022) přinesou na recepci MKD nakreslený obrázek inspirovaný některou z pohádek. Díla malých výtvarníků budou během divadelní přehlídky vystavena v prostorách MKD. Porotou vybraní autoři získají drobné ceny. Nezapomeňte obrázky podepsat a připsat kontakt na rodiče (telefon/e-mail).
Vyhlášení vítězů proběhne 13. 3. na dětském karnevalu.

Soutěž o návštěvníka přehlídky

Sbírejte razítka za účast na pohádkách a zúčastněte se losování o drobné ceny. Pro zařazení do osudí stačí pouze 1 razítko na soutěžní kartičce.
Losování vítězů soutěže o návštěvníka přehlídky proběhne po skončení posledního divadelního představení 6. 3. 2022 na pódiu.

Nejhezčí maska
Odborná porota vybere v průběhu karnevalu 13. 3. vítěze s nejhezčí a nejzajímavější maskou. Vítězové budou odměněni drobným dárkem.

České loutkové divadlo třikrát jinak ve foyer Masarykova kulturního domu

Výstava Institutu umění – Divadelního ústavu představí historický vývoj českého loutkového divadla a jeho nejznámější české představitele. V interaktivní části poznáte různé technologické druhy loutek v podobě typických postav z českých pohádek, s nimiž si můžete vyzkoušet manipulaci.

Z divadla rovnou do galerie Za Rohem

Letošní ročník přehlídky Divadlo dětem doprovodí také výstava Listuj světem: polské knižní ilustrace pro děti v českých překladech. Ponořte se do oceánu, projděte antickým labyrintem, poznejte lidský mozek nebo prozkoumejte tajemství hub. Krásné ilustrace nenudí děti ani rodiče. V galerii Za Rohem v městské knihovně jsou vystaveny od 17. 2. do 31. 3. 2022.

Partneři

Podporovatelé a partneři Mekuc:

mesto-melnik           region-cesky_rozhlas

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice          

Spolupráce:

        Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR   

Zpět nahoru