Velké safari & Malé surikaty

Začátek: 4. 11. 2021 | 18.00
Konec: 4. 11. 2021 | 19.30
divadelní sál MKD
Vstupné: 120 Kč

vstupenky

Jsme opět v Africe. Naše kroky jako první zamíří na místo, kde se nám před lety stalo něco opravdu hodně ošklivého. Kde nás lstivě a s nožem v ruce přepadli a okradli o naši drahou fototechniku a spoustu peněz. Ještě teď se při tom pomyšlení  celí chvějeme.

Jaká bude naše nová africká cesta? Podaří se něco vypátrat? Co tady všechno zažijeme? Zlého nebo dobrého? Podaří se nám usmířit s Afrikou, která nám tolik ublížila? To na začátku naší několikáté africké cesty ještě nevíme.
Poté necháme Windhoek a jeho nebezpečnou chudinskou čtvrť Katururku za zády a vyrazíme dál do divočiny, kde našim hlavním cílem budou africká zvířata.

Budeme brouzdat africkou savanou a pozorovat hbité gepardy. Budou tak blízko, že ucítíme i jejich po běhu zrychlený dech. Poznáme, jaké to je, dívat se této nádherné flekaté dravé šelmě přímo do očí. V zátoce Walwis Bay podnikneme na kajaku velmi veselou plavbu. Okolo nás budou dovádět a cákat divocí lachtani i se svými mláďaty.

Vydáme se také do skalnaté oblasti Spitzkoppe, kde se v okolí nachází spousty drahokamů a polodrahokamů. Při večerním ohni obklopeni pouštním tichem budeme pozorovat Jižní kříž. Ochutnáme nejen dobře propečené čestvé hovězí maso, ale také pravou africkou divočinu, tedy maso z antilopy, velkéhu kudu i divokého prasete. Maso z oryxe nám chutná nejvíc. Na pobřeží polechtají náš mlsný jazýček plody moře. A šnekům na česneku se hned tak něco nevyrovná.
Naši dalekou a náročnou cestu opepří pestrobarevné krámky a nevšední setkání s domorodci. Přesvědčíme se, že dobrodružství na nás čeká opravdu za každým rohem i stromem.

Oblast Watterberg s červenými skalisky nás překvapí svou bohatou vegetací i spoustou nejrůznějších zvířat. Dobrodružství v Africe začíná totiž už v kempu. Opice obchází popelnice a stany. Také prasata, veverky i hbité mangusty vyráží za potravou. A těsně kolem nás leze všelijaký pěkný i nepěkný hmyz. Velký pozor na krasné pestré brouky puchýřníky! Jejich jed umí zabít i člověka.

Obrovské safari nás pak čeká hlavně v národním parku Etosha, kde pobudeme několik dní. Zažijeme tady velkou sloní koupel, uvidíme plaché nosorožce, oryxe, antilopy, zebry i spousty dlouhokrkých žiraf. Jinak vyprahlá prašná krajina se u vodních napajedel promění ve skutečný zvířecí ráj. Vrcholem každého pořádného safari jsou samosebou velké šelmy, jen je v seschlé trávě objevit.

V namibském městě Opuvo se setkáme s různými zajímavými kmeny. S červeným kmenem Himba, pestrobarevnými Demba, ale i s kmenem Herero, jehož ženy ještě stále nosí široké bohaté sukně a podivné turbany ve tvaru kravských rohů.
Odvážíme se na vlastní pěst navštívit další chudinské čtvrti a budeme doufat, že se nám mezi domorodci už snad nic špatného nestane.

Přednáší Kateřina a Miloš Motani.

Více o přednášejících

Partneři

Podporovatelé a partneři Mekuc:

mesto-melnik           region-cesky_rozhlas

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice          

Spolupráce:

        Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR   

Zpět nahoru