Koncert ruských souborů

Začátek: 4. 5. 2013 | 17.00
Konec: 4. 5. 2013 | 19.00
divadelní sál MKD
Vstupné: zdarma

vstupenky

Mělnickému publiku se představí soubory:

Radost

Taneční choreografický soubor existuje 57 let a tančí v něm děti ve věku od 7 do 15 let. V repertoáru mají folklorní tance a jsou laureáty regionálních i mezinárodních festivalů /USA, Turecko, Bulharsko a Rusko/ Tento soubor chrání ukázky tanečního umění ruského národa.

Sčastné dětstvo

Taneční soubor lidových tanců, založený v roce 1967 v Jaroslavli se věnuje především tancům národů Ruska. Členové souboru ve věku od 6 do 17 let jsou laureáty choreografických festivalů a vystupují na větších světových pódiích.

Junost

Taneční soubor založený roku 1992 v Chimky tvoří především děti ve věku 8 až 10 let. Jejich profesionální úroveň byla oceněna první cenou na mezinárodním festivalu „Ve světě tanců“ v Soči roku 2009. Jejich repertoár tvoří tance národů východních kultur.

Rostok

Taneční soubor funguje od roku 2002 a děti jsou současně členy choreografického oddělení Taneční školy umění města Chimky z Moskevské oblasti. Základem repertoáru jsou opět lidové tance, které mají dramaturgie plné fantazie. Soubor je laureátem I.stupně na „Mezinárodním festivalu dětského umění - Dresden – 800 let“ z roku 2008.

Dance – Capella

Soubor klasického tance, který vede a vychovává mládež k duchovnu a vývoji osobnosti v oblasti harmonie, krásy a inspirace. Repertoár tvoří směs tanečních stylů a samostatného tance.

Kredo

Soubor pochází z města Kaluga a je laureátem všeruských a mezinárodních festivalů se zaměřením na ruský lidový tanec a ruské tradice.

Úlybka

Soubor působí ve městě Chimky od roku 1997 a jeho zaměřením jsou folklorní tance ruských národů i zahraničního folkloru. Účastní se především festivalů Slovanské kultury.


Partneři

Děkujeme za podporu:

mesto-melnik         

Generální partner Mekuc v létě nespí:Partneři Mekuc v létě nespí:

region-cesky_rozhlas        Logo - česká verze

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice          

Spolupráce:

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR          

Zpět nahoru