Dveře do pohádky: Kouzla skřítků

Začátek: 11. 4. 2021 | 11.00
Konec: 11. 4. 2021 | 11.45
Youtube kanál
Vstupné: zdarma

vstupenky

Pohádku sledujte zde

Mělnické kulturní centrum otvírá Dveře do pohádky.

Ve dvou vybraných nedělních dopoledních zveme nejmenší diváky do divadla. Vždy od 11 hodin budeme přenášet pohádku přímo do pohodlí vašich domovů. Stačí sledovat náš Youtube kanál. K pohádkám bude připravena také doprovodná soutěž s pěknými cenami.

Veselá pohádka pro děti od 3 let o dvou malých domácích skřítcích a jejich velkém dobrodružství. Zvídavý skřítek Peříčko přesvědčí svého mrzutého brášku Hadráska, aby spolu podnikli tajnou objevitelskou výpravu. Chtějí si prohlédnout ten úžasný svět z tatínkova vyprávění, které zatím jen slýchávali před usnutím zachumlaní v peřinkách. Co se ale stane, když jednoho z nich odnese do pelíšku obrovský zrzavý kocour?

Účinkuje Divadlo NAVĚTVI

Soutěžní kvíz

Dávali jste pozor u pohádky? Odpovězte na soutěžní otázky uvedené níže na této stránce a vyhrajte pěkné ceny. Své odpovědi vhazujte do 25. 4. 2021 do poštovní schránky u Masarykova kulturního domu nebo odešlete e-mailem na info@mekuc.cz s předmětem Dveře do pohádky. Odpovědi na otázky pište ve tvaru např. 1. a, 2. a atd. V obou případech nezapomeňte uvést Název pohádky, jméno a věk dítěte a kontakt na zákonného zástupce.

1. Jak se jmenuje skřítčí strýček a tetička?
a) Špagát a Taštička
b) Motouz a Mošnička
c) Šroubek a Matička

2. Jaké je skřítčí nejoblíbenější jídlo?
a) špagety s kečupem
b) hrneček od peří
c) ovesná kaše s medem

3. Kde berou skřítci kouzelný prášek?
a) od lesních víl
b) v pračce
c) v koutě pod pavučinou

4. Jaký je protiklad domácího skřítka hospodáříčka?
a) rarášek
b) šotek
c) permoník

5. Jak skřítek Peříčko přemohl kocoura?
a) s pomocí kouzel
b) s pomocí brášky
c) s pomocí kuráže

6. Jaká barvička se zamotala skřítkům do klubíčka?
Bonusová otázka, na kterou najdete odpověď na panelu před vchodem do MKD.

Výtvarná soutěž

Co se vám z pohádky nejvíce líbilo? Nakreslete nám to a nejpozději do 25. 4. 2021 obrázek vhoďte do schránky v MKD. Skřítci je vyvěsí na výstavku ve vstupních dveřích MKD a vyhodnotí nejlepší obrázky.
Výstava potrvá do konce dubna.

Podrobná pravidla soutěží

Pořadatelem soutěže je Mělnické kulturní centrum, o. p. s.

Pravidla výtvarné soutěže:

Účastník soutěže (jeho rodič/zákonný zástupce) přihlásí svojí soutěžní ilustraci/odpovědi na soutěžní kvíz do soutěže vhozením do poštovní schránky u Masarykova kulturního domu nebo na e-mail info@mekuc.cz s předmětem Dveře do pohádky. Účastník uvede své jméno a věk a v případě odevzdání do poštovní schránky také e-mailový kontakt. Odesláním obrázku souhlasí rodič nebo zákonný zástupce s jeho zveřejněním za účelem propagace této soutěže a činnosti pořadatele. Osobní údaje účastníků nebudou poskytnuty třetím stranám.

Vyhodnocování soutěže a výhra:

Pravidla soutěže umožňují vložit soutěžní ilustraci či odpovědi ke každé pohádce zvlášť. Soutěžící mohou své odpovědi a ilustrace přihlásit do 25. 4. 2021. Do slosování o drobné ceny bude zařazen každý soutěžící, který buď vyplnil správné odpovědi v soutěžním kvízu, a to včetně bonusové otázky, nebo který zaslal ilustraci.

Výtvarná soutěž i kvíz budou porotou určenou pořadatelem vyhodnoceny 30. 4. 2021.
V kategorii kvízu pořadatel vylosuje 3 výherce, v kategorii výtvarné také 3 výherce. Vítězové budou o své výhře informováni prostřednictvím poskytnutého kontaktu. Při neuvedení kontaktu výherce ztrácí právo na výhru a výhercem se stane soutěžící, který se umístil jako další v pořadí.

Zpracování osobních údajů:

Účastí v soutěži uděluje soutěžící pořadateli souhlas se zpracováním osobních údajů.

 

Partneři

Podporovatelé a partneři Mekuc:

mesto-melnik           

 

Partneři programu Mekuc v létě nespí:

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice         region-cesky_rozhlas  

Spolupráce:

        Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR   

Zpět nahoru