Voda a civilizace

Začátek: 8. 4. 2021 | 18.00
Konec: 8. 4. 2021 | 19.30
hudební sál MKD
Vstupné: zdarma

vstupenky

Doprovodný program k externí výstavě Voda a civilizace pořádané v náhradním termínu 8.-28. 4. 2021 na Náměstí Míru

Nebude-li z epidemiologických důvodů na přednášce možná účast veřejnosti, zprostředkuje Mekuc přenos on-line.

Voda a civilizace - prof. Mgr. Miroslav Bárta, Dr.

Přednáška předního českého egyptologa a archeologa na stále více aktuální téma, která Vám přinese mnohovrstevný pohled na různé aspekty vody. „Voda vždy byla, je a samozřejmě bude jedním z limitujících faktorů vývoje společností a civilizací a zároveň nedílnou součástí nikdy nekončícího procesu, kterému říkáme dynamika přírodního prostředí, kam spadá i ona tak často politizované a za rukojmí braná klimatická změna navozující zhusta více emocí než racionální analýzy.“

Prof. Mgr. Miroslav Bárta, Dr. je český egyptolog a archeolog zabývající se srovnávacím studiem civilizací a adaptací člověka na změny přírodního prostředí. Je autorem desítek monografií a stovek vědeckých a populárně naučných článků, přednáší po celém světě. Od roku 2019 je prorektorem Univerzity Karlovy. Vede ceněné české výzkumy v Egyptě a Súdánu. Spolupracuje s Generálním štábem armády ČR a pořádá semináře v Poslanecké sněmovně PČR. Je držitelem jednoho z nejvyšších tuzemských vědeckých ocenění Česká hlava.

Bez vody to nepůjde - RNDr. Petr Kubala

Přednáška o nenahraditelném významu vody a nutné osvětě již od útlého věku. Je zcela nezbytné docílit toho, aby ve společnosti byla voda konečně vnímána jako alfa a omega, bez které není život a není ani myslitelný udržitelný rozvoj společnosti.

RNDr. Petr Kubala pracuje jako generální ředitel Povodí Vltavy, státní podnik. Vystudoval obor Hydrogeologie na Přírodovědecké fakultě Karlovy univerzity v Praze. V roce 1987 nastoupil do Výzkumného ústavu vodohospodářského jako odborný asistent. Řadu let pak pracoval jako výzkumný pracovník na vedoucí pozici. V roce 1995 nastoupil do státního podniku Povodí Vltavy. Je předsedou svazu Vodního hospodářství ČR, z. s.

prof. Mgr. Miroslav Bárta, Dr.
Autor: Jindřich Nosek (NoJin) – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0,
https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=60538514

RNDr. Petr Kubala
https://www.vtei.cz/2016/04/rozhovor-s-rndr-petrem-kubalou%E2%80%A8-generalnim-reditelem-povodi-vltavy/

Partneři

Děkujeme za podporu:

mesto-melnik         

Děkujeme za spolupráci:

melnicka-radnice    region-cesky_rozhlas    detske_radio_melnik   

 

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR          

Zpět nahoru