Jaromír 99: Face to face

Začátek: 31. 7. 2020 | 14.00
Konec: 27. 9. 2020 | 20.30
Vstupné: zdarma

vstupenky

Výstava Jaromíra Švejdíka známého pod pseudonymem Jaromír 99. Tento český výtvarník, komiksový tvůrce, zpěvák, skladatel a kytarista připravil pro galerii Ve Věži výběr z jeho nejvýznamnějších prací.

Výtvarné kolekci, kterou představíme dominuje série velkoformátových portrétů FACE TO FACE. Tato série je charakteristická kontrastním střídání černých a bílých ploch a hrubé výtvarné stylizaci. Portréty představují postavy z komiksové trilogie Alois Nebel (byla zpracovaná také v podobě stejnojmenné filmové adaptace) na kterém spolupracoval spolu se scénáristou a spisovatelem Jaroslavem Rudišem a dočkala se i výrazného mezinárodního přijetí. Další částí vystavené kolekce jsou tisky z dalších stěžejních komiksových knih Franz Kafka – Zámek, Zátopek...když nemůžeš, tak přidej! a uzavírají ji ukázky z volné tvorby tvořené technikou paper cut (vyřezávání a vystřihování obrazu do papíru).

Jaromír 99 je originální osobností české výtvarné a hudební scény. Je členem kapely Priessnitz, Umakart a hudební formace Kafka Band, která zpracovala do audiovizuální podoby dvě knihy Franze Kafky – Zámek a Amerika. Ve spolupráci s Janem Novákem zpracoval ve formě komiksu životní příběh bratří Mašínů s názvem Zatím dobrý, který se stal okamžitě bestsellerem. Dále také ilustroval román Olgy Tokarczuk Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých a je autorem letošního vizuálního pojetí projektu Do práce na kole.

 

Partneři

Podporovatelé a partneři Mekuc:

mesto-melnik           region-cesky_rozhlas

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice          

Spolupráce:

        Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR   

Zpět nahoru