Borneo - ostrov lovců lebek, nosatých opic a sloních trpaslíků

Začátek: 7. 11. 2019 | 18.00
Konec: 7. 11. 2019 | 19.30
divadelní sál
Vstupné: 120 Kč

vstupenky

Nejnovější multimediální projekce cestovatelů Kateřiny a Miloše Motani.

Tentokrát procestujeme úžasný ostrov Borneo. Budeme brouzdat rybářskými přístavy. Ochutnáme výborné pečené ryby. Město Kuching nás překvapí moderním mostem.

Na Borneu nás uchvátí deštný prales, bujná zelená vegetace, obrovský květ raflézie, který vykvete jen jednou za čas. Budeme pozorovat létajícÍ veverky, létajcí lemury, létající žáby, medvědy malajské, rezavé orangutany, nosaté a břichaté opice kahau, opice makaky. Objevíme také malého okatého nártouna, jedovatého savce lori, jedovaté hady i škrtiče.

Budeme šnorchlovat a hledat rybičky Nemo. Blízko bahenní sopky najdeme pruhované mořské hady. Spatříme vzácné delfíny orcely tuponosé a podivné ryby lezce, co žijí ve vodě i na suchu.

Na cestě nás potrápí lesní pijavice, bornejské vši a další havěť. Skolí nás otrava jídlem. Spaní a toalety jsou na Borneu také velký zážitek. A co se prodává na místních trzích, nechtějte raději ani vědět.

Vydáme se do vesnice bývalých lovců lebek, kde ještě stále visí pravé lidské lebky. Setkáme se s velmi obávaným kmen Iban, který žije v dlouhých dřevěných domech. Tetování na kůži starého muže jsou svědectvím ještě nedávných krvavých výprav. Zaposloucháme se do bubnů pralesa a budeme obdivovat tradiční bornejské tance, moderní i orientální hudbu. Uslyšíme zpěv nad mešitami.

Na řece Kinabatangan se nám podaří najít vzácné trpasličí slony bornejské. Ulovíme zubatého krokodýla. Jeskyně Gomatong Cave je plná velkých švábů, stonožek, netopýrů a rorýsů.

Nakonec se vydáme za pravými mořskými cikány, kteří ještě stále žijí na plytkém tyrkysovém moři v dřevěných chatrčích na kůlech. S lidmi kmene Bajau se nám moc líbilo, a tak naše video za mořskými piráty potrvá celých sedm minut.

Více o přednášejících

VSTUPENKY ON-LINE

 

 

Partneři

Podporovatelé a partneři Mekuc:

mesto-melnik           region-cesky_rozhlas

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice          

Spolupráce:

        Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR   

Zpět nahoru