Kinokavárna: Rváči

Začátek: 19. 3. 2013 | 18.30
Konec: 19. 3. 2013 | 20.00
hudební sál MKD, kavárna Julie
Vstupné: zdarma

vstupenky

Žánr: dokumentární | Země: Česko | Rok: 2012 | Pořadem provází: David Suchařípa, Vlasta Korec

Kamera: Jaroslav Jindra | Střih: David Vávra | Zvuk: Jan Kacian | Scénář a režie: Jaroslav Jindra

—————————————————————————————————————

Dokument zachycuje dramatický souboj posádky vozu Tatra s největším soupeřem, ruským týmem Kamaz, ale i řadu humorných střípků ze života českého týmu, díky kterým se film vymyká šabloně běžných sportovních snímků. Příběh je umocněn leteckými záběry z trati závodu a úchvatnou přírodní scenérií nejsusší pouště světa, chilské Atacamy.

Cestování, emoce, napětí, zábava... to vše se podařilo filmařskému týmu Jaroslava Jindry dostat do hodinového uměleckého díla. Součástí bude i promítání fotografií z Rallye Dakar 2013 a přednáška.

O autorovi

Narozený 28. dubna 1967 ve Valašském Meziříčí. V současné době natáčí cestopisy a dokumentární filmy pro ČT a další. V minulosti pracoval jako tlumočník, dlouhá léta pobýval ve Španělsku a Norsku, kde pracoval pro tiskové a sportovní agentury.

Svou publikační činnost zaměřil na extrémní sporty, válečné konflikty, cestopisy a divokou přírodu.

V ČR mu vyšla řada knih, například specializovaný průvodce pro paragliding a závěsné létání Letová místa (Svět křídel), průvodce pro nezávislé cestovatele Backacker (Kartografie Praha), kniha o zákulisí Rallye Dakar Písek, prach a kamení (Kartografie Praha), kniha 30 let Rallye Dakar – Dobrodružství s cejchem smrti (Deus) (ve spolupráci s Janem Říhou z Radiožurnálu), spolupracoval na knižní podobě Cestománie (Kartografie Praha) nebo pořadu Na cestě (Jota).

Spolupracoval s Českou televizí na natáčení několika dílů pořadu Na cestě (Burkina Faso, Senegal, Gambie, Bora Bora) nebo dokumentárního filmu Sám proti horám. Ve vlastní produkci natočil dokumentární film Dobrodružství jménem Dakar ze světoznámé dálkové pouštní soutěže, která se poprvé v historii konala v Argentině a Chile. Za kameru na filmu Red Bull X-Alps získal první místo.

Navštívil více než sto zemí světa. Dodnes je považován za pionýra paragliding v ČR, létá od roku 1988 a je držitelem licence č. 1, má za sebou většinu prvosletů v ČR a SR, ale i řadu dalších ve světě, například z vrcholu vulkánu Cayambe v Ecuadoru.

Prototyp dobrodruha, který nikdy nebyl na dovolené s cestovní kanceláří a pojem „cestovatel“ nesnáší, protože posledním českým cestovatelem byl podle něj Dr. Emil Holub. Miluje adrenalinové sporty ale zejména jízdu terénním automobilem v poušti, zcela sám napříč přejel Saharu.

Právě nyní se vrátil z nejtěžšího dálkového závodu světa Rallye Dakar 2013. Tento závod projel celý sám na závodním motocyklu s kamerou na zádech a natočil pro svůj nový film neuvěřitelné záběry.

Po projekci zveme k diskuzi s režisérem a tvůrci u sklenky dobrého vína.


Foto: www.mfof.cz

Foto: www.fdb.cz

Foto: www.mfof.cz

Partneři

Podporovatelé a partneři Mekuc:

mesto-melnik           region-cesky_rozhlas       

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice          

Spolupráce:

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR              

Zpět nahoru