Kamila Havlíková: Horám, větru, vodě, zemi

Začátek: 17. 5. 2019 | 14.00
Konec: 14. 7. 2019 | 20.30
Vstupné: zdarma

vstupenky

Výstava akvarelů a prací na papíře Kamily Havlíkové 

Výstava Horám, větru, vodě, zemi představí akvarely, tušové svitky a experimentální práce na papíře. Společným tématem je příroda, přírodní procesy, struktury a živly. Těžištěm výstavy jsou akvarely z toulek (nejen) českou divočinou. Bezprostřední kontakt s krajinou a přírodou ve všech ročních dobách a proměnách počasí je pro autorku zásadní. Akvarely vznikají většinou přímo na cestách, někdy nesou stopy dešťových kapek nebo námrazy. Volně souvisejícím oddílem jsou práce z cyklu Zahrada, zachycující rostliny a detaily rostlin pohledem jakoby pod zvětšovacím sklem. Živlem vody se zabývá cyklus tušových svitků Hladiny. Výstavu doplňuje několik experimentů s alternativními technikami na papíře.

Kamila Havlíková
* 1971
Absolventka Přírodovědecké a Filosofické fakulty University Karlovy, získala umělecké vzdělání na Akademii sociálního umění v letech 2007–2012. Samostatně vystavuje od roku 2005 v mnoha galeriích v Praze a dalších regionech ČR.

Více o vystavující

Během výstavy bude v dětském koutku připravena sada s akvarelovýmy barvami, díky které si budete moci odnést domů originální pohlednici.

Partneři

Podporovatelé a partneři Mekuc:

mesto-melnik           region-cesky_rozhlas       

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice          

Spolupráce:

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR              

Zpět nahoru