Biblické příběhy edice Manamana

Začátek: 10. 1. 2019 | 18.00
Konec: 18. 3. 2019 | 19.30
Vstupné: zdarma

vstupenky

Výstava souboru ilustrací z knih, skic a originálních kreseb mladých výtvarníků na motivy biblických příběhů edice Manamana Ivy Pecháčkové. Vystaveny budou také samotné knížky ( I., II. i III. série), které budou k dispozici k nahlédnutí.

Manamana je nová edice vydavatelství Meander zaměřená na vyprávění biblických příběhů ilustrovaných mladými výtvarníky. V edici Manamana nepředkládá vydavatelství Meander biblické texty dětskému čtenáři za cenu nepřiměřeně velkého zjednodušení nebo zastření původního smyslu textu, ale snaží se o úpravy citlivé a empatické k dětskému čtenáři. V edici vyšlo zatím 22 knížek s příběhy ze Starého i Nového zákona. Každou z nich ilustroval originálním způsobem jiný výtvarník. Edicí Manamana se snaží Meander přispívat nejen k radosti ze čtení a poznávání, ale také k povědomí o základech evropské vzdělanosti a humanismu, na nichž stojí naše civilizace.

Ilustrátoři edice Manamana: Jakub Kouřil, Kristina Fingerland, Kateřina Kozlíková, Lenka Žampachová, Marcela Konárková, Štěpánka Jislová, Nikola Hoření, Marie Štumpfová, Margarita Khavanski, Anna Niklová, Saki Matsumuto, Taja Spassková, Alžběta Zemanová, Lucie Šatková, Ester Nemjó, Žofi e Matějková, Petra Josefi na Stibitzová, Nikola Logosová, Jakub Bachorík, Anna Kulíčková, Monika Novotná, Laura Hédervári.

Více o edici Manamana


Partneři

Podporovatelé a partneři Mekuc:

mesto-melnik           region-cesky_rozhlas

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice          

Spolupráce:

        Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR   

Zpět nahoru