Laco Deczi & Celula New York

Začátek: 7. 11. 2018 | 19.00
Konec: 7. 11. 2018 | 21.00
divadelní sál MKD
Vstupné: zdarma

vstupenky

Vystoupení světově uznávaného trumpetisty a skladatele v doprovodu jeho kapely.

Během večera proběhne slavnostní udělení cen města Mělníka významným osobnostem mělnické kulturní scény.

Vstup zdarma - místenky budou k dispozici 90 minut před začátkem představení na pokladně MKD.

Účinkují:

Laco Deczi – trumpeta

Vaico Deczi – bicí

Jan Aleš – klávesy

Michael Krásný - basová kytara

Trumpetista, skladatel, kapelník a amatérský malíř Laco Deczi se narodil v roce 1938 ve vesnici Bernolákovo na Slovensku. V roce 1962 odešel z Bratislavy do Prahy, kde působil až do své emigrace v roce 1985. Po několika měsících strávených v Západním Německu nakonec definitivně zakotvil ve Spojených státech, kde dodnes žije.

Zájem o hraní na trumpetu projevil už na základní škole po vzoru svého strýce–muzikanta. Na střední škole prošel několika hudebními soubory a v době základní vojenské služby vystupoval v Praze jako host Studia 5 a později i jako host Jazzového studia. Poté začal působit v Sextetu divadla Rokoko a následně v souboru Jazz Outsiders. Následuje angažmá v souboru S+HQ Karla Velebného a Reduta kvartet, kde se stal frontmanem.

V roce 1967 založil formaci Jazz Celulla, kde postupně hrál s muzikanty Laco Troppem, Svatoplukem Košvanecem, Josefem Vejvodou, Karlem Růžičkou a Petrem Králem. V tomto období byl vybrán do tehdejšího reprezentativního Czechoslovak All Star Band.

V sedmdesátých letech se stal členem Jazzového orchestru Československého rozhlasu (JOCR) a Tanečního orchestru Československého rozhlasu (TOCR). Nahrál několik sólových alb, mezi nejznámější patří "Sentimental Trumpet" v doprovodu smyčcového orchestru. Jako sólista byl členem orchestru při nahráváni desky "Jazz Goes To Beat" Václava Zahradníka, nebo Jazz ze studia A. V této době se naplno také věnoval skládání celé řady orchestrálních skladeb. Ještě před emigrací nahrál duety s kytaristou Zdeňkem Šárkou Dvořákem a složil velké množství filmové hudby, mezi nejznámější patří Kalamita Věry Chytilové z roku 1981.

V USA vystupoval s velkou řadou skvělých jazzových muzikantů, jako jsou Elvin Jones, Bill Watrous, Junior Cook, Dave Weckl a Sonny Costanzo. Pravidelně koncertuje se svojí kapelou Celula New York v oblasti států New York a Connecticut.

Od roku 1990 pravidelně dvakrát do roka jezdí koncertuje po České republice a Slovensku. Výjimkou nejsou ani zastávky v Polsku, Rakousku a především Německu. V intervalech jednoho až dvou let vydává studiové nebo live desky, v posledních letech také DVD z koncertů. Dohromady má na kontě již přes dvacet alb a video nosičů.

V roce 2003 vychází kniha „Na plný plyn“, zobrazující průřez Lacova muzikantského i osobního života. Autor knihy je Jiří Šebánek, jeden ze spoluautorů knih a inscenací Jára da Cimrmann. Vedle hudebních aktivit je Laco také zdatným malířem. Na kontě má několik desítek děl, většinou olejomaleb. V roce 2005 vychází kniha „Pravdy“ zobrazující Lacovu malířskou tvorbu společně s historkami k jednotlivým obrazům.

"Více o interpretovi":http://lacodeczi.com/about.html


Foto Mirek Pásek | Mělník 2015 Foto Mirek Pásek | Mělník 2015 Foto Mirek Pásek | Mělník 2015

Partneři

mesto-melnik   melnicka-radnice    melnicek    radio1    region-cesky_rozhlas    detske_radio_melnik 

             Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR

Snímek obrazovky 2020-07-13 v 14.44.14

Zpět nahoru