Art Jam 2018

Začátek: 28. 4. 2018 | 16.00
Konec: 28. 4. 2018 | 23.00
Vstupné: zdarma

Všechny akce

Kromě hudebních vystoupení festival nabídne videoprojekci uměleckých počinů vystupujících umělců, art market a kreativní koutek pro děti.

Vystoupí:

16.00

Fumas

16.45

Martin Evžen Kyšperský

17.30

Cermaque

18.30

Jana Štefličková

20.00

Kuzmich Orchestra

Martin Evžen Kyšperský

Zpěvák, skladatel, textař, hudebník, ale také spisovatel a herec Martin E. Kyšperský patří k osobnostem české alternativní hudební scény. Jeho skupina Květy byla téměř za všechna alba nominována na cenu Anděl, třikrát (naposledy v roce 2016) také cenu získala. Kyšperský ovšem pracuje na více projektech, jak hudebních, tak z jiných kulturních oblastí. Hrál například v seriálu Případ pro exorcistu, napsal knížku pro děti, moderuje, píše poezii a hudební texty (Lenka Dusilová, Národní divadlo Brno atd.)

"Více o autorovi zde":http://bandzone.cz/kyspersky

Kuzmich Orchestra

Duo Dorota Barová a Josef Ostřanský mají za sebou bohatou hudební kariéru v různých seskupeních jako například Tara Fuki, Vertigo, Dunaj, Rale či BOO. Můžeme je často vidět i při jejich sólových vystoupeních.

V projektu Kuzmich Orchestra spojili své síly, které charakterizují zvuky kytar a samplů a hlavně jedinečný

hlas Doroty Barové. Josef Ostřanský mimo jiné experimentuje s konstrukcemi elektronických samplerů a syntetizérů, které sám vytváří a modifikuje, a tím dosahuje zcela originálního zvukového pojetí skladeb

"Více o kapele zde":http://www.kuzmichorchestra.cz/

Fumas

Vlastním jménem Jaromír František Palme – český hudebník a výtvarník, známý převážně jako frontman kapely Původní Bureš, kterou založil. Palme hraje také sólově nebo se svou ženou Danou, a tuto písničkářskou tvorbu představí i na festivalu. Jako výtvarník se Fumas věnoval v devadesátých letech především kreslenému humoru

a od počátku tisíciletí dával přednost ilustraci. Součástí vlastní prezentace v galerii Ve Věži budou autorovy ilustrace a autorské tisky. Kreslí tuší a maluje olejovými barvami.

"Více o autorovi zde":http://bandzone.cz/fumas1

Jana Štefličková

Pražská herečka a písničkářka Studia Ypsilon neomezená hudebními žánry. Charakterizuje ji bezprostřední komunikace s diváky, hravost, spontánnost a osobitá, netradiční hra na kytaru. Ráda improvizuje, takže její koncerty jsou otevřeným, stále se vyvíjejícím procesem.

"Více o autorce zde":http://steflickova.cz/

Cermaque

Cermaque alias Jakub Čermák je synem hudebníka Miroslava Waneka. Dosud vydal tři básnické sbírky a osm autorských hudebních alb. Za alba Gravitace a Neboj byl nominován na cenu Anděl. Cermaque se věnuje se také tvorbě videoklipů. Ke spolupráci ho přizvali např. Už jsme doma, Beata Bocek či Jarda Svoboda. Za klip k písni Loďky skupiny Zrní byl nominován na cenu Anděl 2014. Pro kapelu Zrní natočil Cermaque také rozhlasový dokument Cesta tmou. Z cesty po Evropě s Iamme Candlewick na jaře 2015 vznikl dokumentární film Skok do vody.

"Více o autorovi zde":http://bandzone.cz/cermaque

Vstupné na festival je dobrovolné

Festival podpořila Nadace Život umělce


Kuzmich Orchestra Jana Štefličková Martin E. Kyšperský Fumas Cermaque Nadace Život umělce

Partneři

mesto-melnik   melnicka-radnice    melnicek    radio1    region-cesky_rozhlas    detske_radio_melnik 

         

Zpět nahoru