Trojanovo trio | Tango for ever

Začátek: 11. 7. 2017 | 20.00
Konec: 11. 7. 2017 | 21.30
sady u MKD
Vstupné: zdarma

vstupenky

Představení v rámci Mekul 2017

Koncert jihoevropské a jihoamerické hudby s párem tanečníků argentinského tanga.

Trojanovo trio

Interpreti spolupracují v triu od roku 2006, kdy je spojila společná práce na díle Václava Trojana. Velký ohlas vzbudilo jejich vystoupení v Sukově síni pražského Rudolfina k Trojanovu životnímu jubileu, po němž je kritika označila jako Nové Trojanovo trio. V současné době jsou zváni na mnohá česká i zahraniční pódia.

Účinkují:

Pavel Hůla (1952) – housle

Dvojnásobný vítěz Kocianovy houslové soutěže (1963 a 1964) a laureát mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga v oboru klavírního tria je absolventem Akademie múzických umění v Praze ve třídě prof. Marie Hlouňové. Své vzdělání si rozšířil ještě postgraduálním studiem komorní hry u prof. Antonína Kohouta, člena Smetanova kvarteta, a na mistrovských kursech u profesora Malinina ve Weimaru. Od roku 1975 je primáriem Kocianova kvarteta, s kterým absolvoval téměř 3000 koncertů po celém světě a nahrál více než pět desítek CD. V roce 1997 obdrželo Kocianovo kvarteto cenu Grand Prix du Disque Charles Cros v Paříži. Jako sólista vystupuje Pavel Hůla s našimi předními orchestry, s varhanicí J.Pokornou, s dcerou Lucií – houslistkou jako Duo Virtuoso, v poslední době nahrál zajímavé CD s klavíristou P.Jiříkovským – Violin in Dance. Za nahrávku Dua Z.Kodályho a E.Schulhoffa (s M.Kaňkou) získal vysoce respektovanou cenu Diapason d´Or. Na konci roku 2005 získalo Kocianovo kvarteto cenu „Diapason d´or de 2005“ za nejlepší nahrávku roku v oblasti komorní hudby za Mendelssohnův Oktet a Klavírní sextet. K nahrávací činnosti Pavla Hůly patří i spolupráce s Českým rozhlasem. V roce 1998 byl členem poroty Mezinárodní kvartetní soutěže Pražského jara. Od 1. 1. 2001 se Pavel Hůla stal též uměleckým vedoucím komorního orchestru Praga Camerata. Od roku 2006 působí Pavel Hůla též pedagogicky na pražské AMU.

Petr Paulů (1956) – kytara

Po absolutoriu konzervatoře v Plzni vystudoval Akademii múzických umění v Praze. Od roku 1983 je profesorem kytarové hry na Pražské konzervatoři. Koncertuje pravidelně v naší republice, krom toho zná jeho hru obecenstvo v patnácti zemích světa, kde se prodávají úspěšně jeho čtyři CD se španělskými a jihoamerickými skladbami. Na koncertní turné po Evropě, Severní a Jižní Americe navázaly mistrovské kurzy a televizní pořady v Brazílii. Ve Spojených státech amerických natočil kompaktní desku v kytarovém duu s Martinem Myslivečkem a další desku sólovou. Pedagogicky též působí na největší jihoněmecké privátní hudební škole v Regenu, pravidelně vedl mistrovské kurzy kytarové hry v Andoře.

Ladislav Horák (1966) – akordeon

Absolvent Pražské konzervatoře a Západočeské university v Plzni. Během studií vítěz národní soutěže v Hořovicích (1990) a laureát mezinárodních soutěží v Andoře, Itálii a Španělsku (1987-1990). Koncertuje sólově, v duu s kytaristou Petrem Paulů, se kterým založil komorní sdružení Piazzolla Soloists, a hraje rovněž s dalšími komorními i orchestrálními soubory (např. FOK, Moravská filharmonie, Severočeská filharmonie, Sukův komorní orchestr, Pražský komorní orchestr, Komorní orchestr Dvořákova kraje, Praga Camerata, Bona Fide Quintet…). Má nahrávky ve studiích Českého rozhlasu, natáčel pro české, španělské, italské i americké televizní společnosti. Je propagátorem a prvním interpretem skladeb jak soudobých českých a zahraničních autorů, tak i kompozicí slavného argentinského skladatele Astora Piazzolly. Natočil CD Barevný svět akordeonu věnovaný soudobé hudbě. Je zakladatelem česko-německého festivalu Nová hudba na druhou. Pedagogicky je činný na Pražské konzervatoři, kde je od roku 2005 zástupcem ředitele.

"Více o souboru":http://trojanovo-trio.webnode.cz/


Foto z představení

Foto z představení

Partneři

Podporovatelé a partneři Mekuc:

mesto-melnik           

 

Partneři programu Mekuc v létě nespí:

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice         region-cesky_rozhlas  

Spolupráce:

        Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR   

Zpět nahoru