Afrokubánská hudba aneb mnoho příchutí salsy III.

Začátek: 6. 5. 2013 | 18.30
Konec: 6. 5. 2013 | 19.30
hudební sál MKD
Vstupné: 50 Kč

vstupenky

O přednáškách...

V současnosti nesmírně populární afro-kubánská hudba, známá spíše pod názvem salsa, je výsledkem vývoje dlouhého několik století. Během něj stihla vstřebat kulturní vlivy tří kontinentů, včetně našeho Evropského, a v tomto tvořivém procesu pokračuje neustále. Přední český odborník na afro-kubánskou hudbu – multi-instrumentalista, skladatel, aranžér a kapelník Petr Smetáček – vás během pásma čtyř přednášek zasvětí do jednotlivých epoch a rytmů této hudby tak, abyste si mohli plně vychutnat poslech jejích nahrávek, či vlastní hudební a taneční aktivity. Muzikanti mají navíc jedinečnou možnost přinést si své hudební nástroje s sebou, a na konci semináře využít Petra Smetáčka pro praktickou instruktáž k interpretaci salsy.

O přednášejícím...

Petr Smetáček je skladatelem, aranžérem, kapelníkem, pianistou, perkusionistou, a dále také dudákem, zpěvákem, trumpetistou, konferenciérem a v neposlední řadě též lektorem. V roce 2010 úspěšně završil šestileté studium skladby na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka ve třídě fenomenálního Karla Růžičky st. Ve stejném roce také vydal své debutové autorské CD „Afro-Cuban Suite“, které je vůbec prvním českým nosičem v hudebním žánru „afro-kubánská hudba“. Na tu se Petr specializuje, ovšem s chutí se zapojuje i do projektů odlišných zaměření, zejména jazzových, klasických či folklórních. Slýchat ho tak můžete po boku mnoha předních muzikantů v rozličných formacích. Jeho jméno je však především nerozlučně spjato s celkem již třemi hudebními tělesy pod společným názvem „LOS RUMBEROS“, jejichž je zakladatelem a vedoucím. S nejmladším a nejmenším z nich natočil v roce 2012 nové CD „Los Rumberos Trio“, jehož publikování se ujalo prestižní vydavatelství Českého rozhlasu, Radioservis.

Termíny konání seminářů:

4. 3. 2013

8. 4. 2013

6. 5. 2013

3. 6. 2013

Muzikanti mají navíc jedinečnou možnost přinést si své hudební nástroje s sebou, a na konci semináře využít Petra Smetáčka pro praktickou instruktáž k interpretaci salsy.


Foto: Petr Smetáček

Foto: Petr Smetáček

Partneři

Podporovatelé a partneři Mekuc:

mesto-melnik           region-cesky_rozhlas

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice          

Spolupráce:

        Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR   

Zpět nahoru