Setkání pamětníků Ve Věži

Začátek: 10. 12. 2016 | 17.00
Konec: 10. 12. 2016 | 20.00
Vstupné: zdarma

vstupenky

Akce k výstavě "Mělnická galerie Ve Věži aneb dějiny Pražské brány, místa, kde se snoubí historie s uměním":http://www.mekuc.cz/akce/melnicka-galerie-ve-vezi

Setkání s malířem akademickým malířem a výtvarným pedagogem Vladimírem Veselým, který v 60. letech 20. století objevil Pražskou bránu pro její nové poslání - originální výtvarnou galerii, prostor pro setkávání s mladými výtvarníky i renomovanými umělci. Na jeho pojetí výstavního prostoru i v současnosti navazuje "kavárna a galerie Ve Věži":http://www.mekuc.cz/misto/galerie-ve-vezi/ .

Vladimír Veselý je absolventem Střední umělecko-průmyslové školy v Jablonci nad Nisou a Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze (1950–1956; prof. Alois Fišárek a Antonín Strnadel). Je uznáván především jako tvůrce rozměrnějších pláten, ale jeho umělecký záběr je podstatně širší. V průběhu let se stal také autorem volné grafiky a ex libris, smaltu a polychromovaných dřevěných asambláží. Uspořádal více než 50 samostatných výstav, účast přijal téměř na osmi desítkách výstav společných, a to nejen doma, ale i v zahraničí. Pravidelně se účastní Trienále umění smaltu ve Frýdku – Místku a přehlídky ex libris. Po celý tvůrčí život vznikají jeho díla v ateliéru ve Veletržní ulici v Praze – Holešovicích, případně v podkrkonošském Spálově. Z míst, kde žije, pobývá, působí, nečerpá pouze inspiraci, ale aktivně vstupuje do jejich života. Je tomu tak nyní ve Sdružení pražských malířů, ve Spálově stál u záchrany evangelické kapličky, která každoročně ožívá Spálovským babím létem. Vrací se pravidelně i do města Mělníka, kde založil v roce 1965 výtvarný obor na mělnické LUŠ a v roce 1968 uspořádal první výstavu v galerii Ve věži, jejíž prostory pro výstavní činnost objevil. Město Mělník vyznamenalo v roce 2004 Vladimíra Veselého stříbrným řádem.


Partneři

Podporovatelé a partneři Mekuc:

mesto-melnik           region-cesky_rozhlas

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice          

Spolupráce:

        Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR   

Zpět nahoru