Šest tanečních hodin v šesti týdnech

Začátek: 11. 12. 2012 | 19.30
Konec: 11. 12. 2012 | 21.30
divadelní sál MKD
Vstupné: 380 Kč

vstupenky

Pavel Kříž zužitkovává svůj taneční um z televizní soutěže StarDance, kterou v roce 2010 vyhrál, a své umění tančit dokazuje v roli učitele tance Michaela Minettiho. Toho si najme Madame Lily Harrison, aby ji naučil swing, tango, valčík, foxtrot, ča-ču a moderní tanec.

Obsadit do role Michaela právě Pavla Kříže však nebyl podle uměleckého ředitele divadla Milana Heina žádný marketingový tah, jak by se mohlo na první pohled zdát. Hrát ve hře, jež sklízí úspěch po celém světě, mu byla totiž nabídnuta ještě předtím, než StarDance vyhrál. To však není vlastně podstatné, Kříž tančit umí. Je ale především skvělý herec. Jeho hlavní úlohou je především zahrát upřímného sentimentálního cynika ve středním věku, který bojuje každý den – stejně jako Madame Lily – s lidskou samotou. A to jde Křížovi skvěle. Jeho naoko obhroublý Michael, který však v sobě nedokáže zapřít citlivého člověka, si nenásilnou formou publikum jednoznačně získá. To by ale pro hru napsanou jen pro dva herce stále nestačilo, kdyby mu Chantal Poullain nebyla vyrovnanou partnerkou. I ona dokáže svou roli osamocené distingované vdovy po konzervativním pastorovi zahrát velmi citlivě, hravě a vtipně. Humorně svou roli navíc akcentuje intonací cizinky, která však nedrásá uši, ale naopak podtrhuje komediálnost situace.

Humor hry není vystavěn na obhroublém chování učitele Michaela, které je vlastně jen pouhým prostředkem, jak skrýt jeho slabé stránky, nýbrž na inteligentních dialozích a vtipných a trefných poznámkách a reakcích. A to občas i improvizovaných, kdy oba herci rozesmějí nejen publikum, ale i sami sebe.

Překlad: Pavel Dominik

Režie: Zdeněk Dušek

Odpoledne proběhne v knihkupectví a kavárně Želví doupě autogramiáda knížky Chantal, Život na laně.


Chantal Poullain a Pavel Kříž

Chantal Poullain Pavel Kříž

Chantal Poullain a Pavel Kříž

Partneři

Podporovatelé a partneři Mekuc:

mesto-melnik           

 

Partneři programu Mekuc v létě nespí:

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice         region-cesky_rozhlas  

Spolupráce:

        Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR   

Zpět nahoru