Program / Mělnické kulturní léto – MEKUL 2013

začátek: sobota, 22. 6. 2013, 19.30 hod., Masarykův kulturní dům a přilehlý park, nám. Míru, Park Na Aušperku

konec: úterý, 27. 8. 2013, 23.00 hod.

vstupné: zdarma

Mekuc a město Mělník ve spolupráci s občanskými sdruženími města Mělníka pořádají Mělnické kulturní léto – MEKUL 2013!

Letní hudební scéna

náměstí Míru, Mělník (v případě nepřízně počasí se koncerty uskuteční v prostorách MKD)

Vstup na koncerty ZDARMA.

sobota 22. 6. 2013| 19.30

DOCUKU
Jiří Buksa – kytara, heligónka, zpěv, Roman Vavřík – akordeon, Karel Mikuš – bicí, Daniel Pšenica – viola, Pavel Hanuštiak – kontrabas, Kristián Lambert – housle
Skupina Docuku v roce 2002 vznikla ve Valašském Meziříčí z iniciativy zpěváka a multi-instrumentalisty Jiřího Buksy. V roce 2005 získali Docuku nominaci na hudební cenu Akademie populární hudby Anděl v kategorii world music – deska roku.

Koncert je uspořádán v rámci Dvořákova festivalu.

pátek 19. 7. 2013| 19.30

VLTAVA
Robert Nebřenský – kytara, zpěv, Martin Vajgl – bicí, František Svačina – klávesové nástroje, Tomáš Uhlík – basa, Peter Binder – kytara
Hudební skupina Vltava, která znovu obnovila svou činnost v roce 2010, je považována za jednu z nejoriginálnějších českých skupin. Její hudba mnohdy balancuje mezi popem a kýčem, typické jsou také její surrealistické texty.

sobota 27. 7. 2013| 19.30

ROBERT KŘESŤAN A DRUHÁ TRÁVA
Robert Křesťan – zpěv, kytara, Luboš Malina – banjo, Luboš Novotný – dobro, Petr Surý – kontrabas, Emil Formánek – kytara
Druhá tráva je česká bluegrassová skupina, která hned za první bezejmennou desku, která obsahovala převážně Křesťanovy autorské písně, přebásněnou One More Cup of Coffee (Ještě jedno kafe) od Boba Dylana a dvě instrumentální skladby, dostala cenu hudební akademie. Po svém rozpuštění obnovila kapela svou činnost v roce 2004.

pátek 2. 8. 2013| 19.30

MICHAL PROKOP TRIO
Michal Prokop & Luboš Andršt & Jan Hrubý
Trio leadera kapely Framus Five Michala Prokopa, nadžánrového kytaristy Luboše Andršta a neméně všestranného houslisty Jana Hrubého, vzniklo v roce 1987. K jeho zvuku a stylu přispěli všichni členové stejným dílem. Písničkový základ je rozšířen Andrštovými zkušenostmi s blues a jazzem i osobitou hrou a klasickým hudebním vzděláním Jana Hrubého na elektrifikované housle.

pátek 16. 8. 2013| 19.30

JAN SPÁLENÝ & ASPM
Jan Spálený – zpěv, kornet , piano, Michael Gera – trubka, křídlovka, Radek Krampl – vibrafon, synthamarimba, hammond, Filip Spálený – kontrabasová tuba, basový trombon, kontrabas, basové kytary, Filip Janíček – bicí nástroje, perkuse
ASPM (Amatérské sdružení profesionálních muzikantů) se pohybuje virtuózně na pomezí žánrů blues, jazz, gumbo, folk a jejich vzájemným ovlivňováním si vytváří vlastní nezaměnitelný výraz. V čele APM stojí Jan Spálený, muzikant vypravěč, autor většiny písní.

neděle 25. 8. 2013

Nedělní odpoledne pro seniory s tanečním parketem na náměstí Míru.

14.00 hodin
MĚLNICKÁ CIMBÁLOVKA
Cimbálová muzika s bohatým repertoárem českého, moravského i slovenského
folklóru. Soubor vznikl před třemi lety na popud Břetislava Moce. Hraje ve složení Jindřiška Kubecová – housle, Patricia Malcová – viola, Břetislav Moc – kontrabas, Josef Kölbl – cimbál. Dnes má bohatý repertoár. Zabývá se českým, moravským i slovenským folklórem

Od 16.00 hodin
MĚLNIČANKA
Dechový orchestr působící od roku 1946, byl založen panem Vladimírem Adamským. Pod vedením současného kapelníka Františka Štastného ml. Mělničanka účinkuje na různých tuzemských koncertech, festivalech a také mimo území ČR .

pátek 30. 8. 2013| 19.30

RADIM HLADÍK A BLUE EFFECT
Radim Hladík – sólová kytara, Honza Křížek- kytara, zpěv, Wojttech – baskytara, Václav Zima – bicí.
Do historie českého bigbítu se zapsal Radim Hladík jako člen legendárních Matadors. Dnes je s ním neodmyslitelně spjata kapela Blue Effect, která byla založena v roce 1968. Ještě v témže roce byl Blue Effect, vyhlášen objevem roku a kapelou sezóny, Radim Hladík hudebníkem sezóny a Slunečný hrob, první hit skupiny, skladbou sezóny. V průběhu let se obsazení skupiny mění. Jediným členem, který hraje s kapelou dodnes, je Radim Hladík.

Letní kino

Park Na Aušperku, Mělník (v případě nepřízně počasí se projekce uskuteční v knihkupectví Želví doupě)
Začátky projekcí vždy po setmění.

úterý 9. 7. 2013

OSADA HAVRANŮ
Dobrodružný / Historický
Československo, 1977, 65 min
Režisér Jan Schmidt vytvořil v 70. letech volnou trilogii, odehrávající se v pravěku podle knih Eduarda Štorcha, jenž toto dávné období s úspěchem popularizoval. První část se nazývá “Osada Havranů”, prostřední “Na veliké řece”, závěrečná “Volání rodu”. Předurčenost mládeži však vedla k jistému zdětinštění, romantický náhled předem vyloučil drsnější věrohodnost.

úterý 16. 7. 2013

KAWASAKIHO RŮŽE
Drama
Česko, 2009, 95 min
Kdo může posuzovat minulé viny? Kdo je může odpouštět? Může jim čas obrousit hrany? Nebo pokání, jímž se viníci posléze pokusí spasit? Drama Jana Hřebejka podle Cenou Sazky oceněného scénáře Petra Jarchovského vytváří spletitý řetězec podobných otázek a nabízí celou škálu často protichůdných odpovědí. Středobod příběhu tvoří postava renomovaného psychiatra (Martin Huba), morální autority, který má u příležitosti výročí založení republiky získat významné státní ocenění. Právě připravovaný slavnostní akt se stane katalyzátorem událostí, které na povrch vyplaví hříchy minulosti, jež mu můžou zlomit vaz.

úterý 23. 7. 2013

CELESTINSKÉ PROROCTVÍ
Dobrodružný
USA, 2006, 99 min
Hlavní hrdina se vydá do Peru hnán touhou poznat hlubší smysl života. Tuto touhu naplňuje skrze pátrání po Rukopise neznámého původu. Rukopis totiž podrobně popisuje, jakou cestou se bude civilizace v příštím tisíciletí ubírat a jak se bude dále vyvíjet společnost a kultura. Film na základě stejnojmenné knihy Jamese Readfielda, který vydal tuto svou knihu ve Spojených státech nejprve vlastním nákladem v nevelkém počtu výtisků.

úterý 30. 7. 2013

PŘÍBĚH O ZOUFÁLKOVI
Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie
Velká Británie / USA, 2008, 93 min
Příběh o Zoufálkovi je tak trochu jiný animáč. Vizuálně se liší stylizací, která připomíná obrazy slavných vlámských malířů, jinudy se vydává k divákovi i příběh. Ocitáme se v kouzelném království, které se zmítá v krizi, král má zlomené srdce a princezna je hrozně osamělá. Když už se zdá, že nemůže být hůř, narodí se Zoufálek. Malý myšák s velkýma ušima, který se nebojí koček a pastí, knížky nežere, ale čte, sní o tom, že se stane rytířem a navíc mluví s lidmi, tedy s princeznou. Za všechny tyto hříchy proti myšímu soužití musí být po zásluze potrestán, a tak je uvržen do temnoty, aby z ní vyjel jako rytíř v blyštivé zbroji a v nouzi nejvyšší zachránil život princezny a osud celého království. Tedy pokud mu na to bude jeho odvaha stačit.

neděle 4. 8. 2013

OKRESNÍ PŘEBOR – POSLEDNÍ ZÁPAS PEPIKA HNÁTKA

Komedie / Sportovní
Česko, 2012, 102 min
Film vychází z populárního televizního seriálu Okresní přebor. Jak sám název naznačuje, ve filmu se objeví legendami opředená postava trenéra s licencí – Josefa Hnátka. Protože v samotném seriálu se tento muž vyskytoval pouze jako popel rozprášený na houslickém hřišti, rozhodli se tvůrci, že ho divákům představí i ve své živoucí podobě. Příběh celovečerního filmu je tak situován do doby jeho života a rozehrává dilema muže, pro něhož je fotbal celý jeho život. Dokonce víc než život. Titulní roli houslické persóny ztvární divadelní režisér, umělecký šéf pražského Dejvického divadla a příležitostný herec Miroslav Krobot.

úterý 13. 8. 2013

JAK VYCVIČIT DRAKA
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy
USA, 2010, 94 min
Viděli jste už trojrozměrného draka? A Vikinga? Pokud ne, budete mít příležitost v animované komedii Jak vycvičit draka od studia DreamWorks. Dobrodružství se odehrává na drsném Severu, který obývají ještě drsnější Vikingové a spolu s nimi i draci. Ti jsou jednoznačně nejdrsnější. Ale, možná že ne všichni…

neděle 18. 8. 2013

GRANDHOTEL
Režie: David Ondříček
Scénář: Jaroslav Rudiš, Marek Epstein
Kamera: Richard Řeřicha
Hudba: Jan P. Muchow
Fleischman, asi třicetiletý portýr v hotelu Ještěd, nesmělý introvert a vášnivý amatérský meteorolog , vede samotářský život plný frustrací a podivných rituálů. Miluje také novou hotelovou servírku Ilju, která však chodí s Patkou – číšníkem. Grandhotel je příběhem o lásce, samotě, nejistotě, frustracích a touze splnit si své sny, ale i o obavách z toho, co se stane, až se to podaří.

úterý 20. 8. 2013

PRAVIDLA LŽI
Thriller / Drama / Psychologický
Česko, 2006, 119 min
Psychologické drama z prostředí terapeutické komunity, kde se jedenáct lidí pokouší odpoutat od své minulosti. Motto jejich snažení by se dalo shrnout do asi nesplnitelného přání – ať najdu sílu změnit, co změnit můžu, a vyrovnat se s tím, co měnit nemůžu; a ať dokážu tyhle dvě věci od sebe rozeznat. Většina lidí tady by na svou minulost ráda zapomněla. Je jim okolo třiceti a v jejich životopisech najdete všechny hříchy světa.

neděle 25. 8. 2013

BOŽSKÝ EVAN
Komedie / Fantasy / Rodinný
USA, 2007, 95 min
Božský Evan je americká filmová komedie z roku 2007 natočená režisérem Tomem Shadyacem. Film volně navazuje na snímek Božský Bruce. Hlavní postavou filmu je bývalý televizní hlasatel Evan Baxter, který dostane od Boha úkol postavit spolu se svými třemi syny a ženou archu jako Noe v knize Genesis. Do toho je Baxter zvolen do amerického kongresu. Evan se postupně mění z metrosexuálního senátora v dlouhovlasého staříka v jutových šatech. Dlouho se zdá, že potopa nepřijde, ale…

úterý 27. 8. 2013

CHYŤ MĚ, KDYŽ TO DOKÁŽEŠ
Krimi / Drama / Komedie / Životopisný
USA, 2002, 132 min
Americké životopisné drama z roku 2002 založené na životě Franka Abagnala mladšího, který před svými 19. narozeninami úspěšně falšoval peněžní šeky a odcizil miliony dolarů tím, že předstíral, že je pilotem Pan American World Airways, lékařem a právním zástupcem z Louisiany. Jeho první zločiny byly zpočátku nenápadné; stal se tak obratným, že se na něj nakonec obrátila FBI, aby jim pomohl odhalovat jiné padělatele.

Letní volnočasový park pro rodiny s dětmi “PRÁZDNINY V CIRKUSU”

Masarykův kulturní dům a přilehlý park, Mělník
od 22. 7. do 9. 8. 2013

Vstupné dobrovolné, vybrané lektorované workshopy cca 50,- Kč.

Připraveno ve spolupráci se Studiem Eko-logika,o.s., ZUŠ Mšeno a DDM Mělník.

Pondělí – pátek

  • od 9 do 11 hodin a od 14 do 17 hodin: kreativní výtvarný, hudební nebo sportovní program pod vedením odboných lektorů a pedagogů pro děti od 2 do 15 let
  • od 13 do 14 hodin: Malování s pohádkou

Divadelní středy

  • od 15 hodin divadelní představení v parku před MKD

Filmové pondělky a středy pro nejmenší

  • od 17 do 18 hodin promítání filmů z letošního mezinárodního festivalu ANIFILM 2013

Víkendy

  • od 9:00 do 18:00 hodin: zajímavé soutěže a programy pro rodiny s dětmi

Další informace naleznete také na internetových stránkách:

www.mekul.cz
www.mekuc.cz
www.studioekologika.cz
www.melnicek.cz

nebo na facebooku

www.facebook.com/Mekuc
www.facebook.com/zelvi.doupe

Pořadatelé: Město Mělník, Mekuc
Organizátor: Studio Eko-Logika o.s.
Spolupracují: Přátelé želvy, o.s., Sun of art, o.s., ZUŠ Mšeno, DDM Mělník